Nálezkyně, která měla z minulosti mnoho zkušeností se zvířaty, vzala zvíře domů s vidinou, že mu pomůže sama. Brzy však poznala, že udělala velkou chybu. Nejen že netopýr nepřijímal potravu ani vodu, ale navíc jí v místnosti, kam jej umístila, utekl.

Dočasná pečovatelka se proto druhý den rozhodla, že se obrátí na odborníky z Pražské zvířecí záchranky. Netopýra naštěstí brzy sama nalezla, ale péči o něj už raději přenechala ochráncům přírody. Ti převzali vyčerpaného a vyhladovělého netopýra v úterý odpoledne a po krátké prohlídce jej ihned odvezli do péče netopýrářů ze sdružení Nyctalus.

Netopýra dokázali nakrmit i napojit a dodat mu potřebnou energii. Jakmile nabere dostatek sil, přemístí se na náhradní zimoviště, kde zůstane až do jara. Ochránci přírody stále hledají sponzora a prosí lidi, aby přispěli na jejich činnost prostřednictvím veřejné sbírky Zvíře v nouzi 33 55 33 22/0800 s variabilním symbolem 1111.

„Věřte, že vám všechno zvířata jednou vrátí. Ježci milují hmyz a zbaví vaši zahradu škůdců, poštolky loví přemnožené myši, ptáci vám den zpříjemní zpěvem, což je jen pár důvodů, proč se na pomoc těmto živočichům nevykašlat. Stačí i malá částka," doplnil ředitel Pražské zvířecí záchranky David Zítka.

Pražská zvířecí záchrankaV minulém roce pomohla Pražská zvířecí záchranka 437 volně žijícím zvířatům v nouzi. Většinou se jednalo o ježky, kachny, holuby, drobné pěvce a netopýry. Mezi pacienty však byl i muflon, prase divoké nebo liška.

Mezi kuriózní případy minulého roku patřila záchrana rejska obecného nebo motýla otakárka ovocného.

Nejčastějším důvodem pro výjezd ke zvířeti byl náraz do prosklených ploch, vyčerpání, srážka s dopravním prostředkem, ale i lidská neznalost, kdy nálezci mláďat volali ochránce přírody zbytečně.

Číslo na Pražskou zvířecí záchranku je 774 155 185.

Čtěte také: Za pět let zachránili více jak dva tisíce zvířat v nouzi