Do Záchranné stanice Lesů hl. m. Prahy se občas dostanou i zvířata, která do ní tak úplně nepatří. „Většinou je to omylem, jako třeba u naší legendární kachny Adélky, o které si nálezkyně myslela, že je to mladá labuť. Bohužel naše záchranná stanice není nafukovací a musí v ní být prostor především pro volně žijící živočichy v nesnázích, proto si nemůžeme tato domácí zvířata nechat,“ vysvětlila mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová.

Proto se jim nyní zvířecí záchranáři snaží najít nové páníčky. Domov hledá i růžové prasátko Boženka. „Dostala se k nám omylem, mělo to být prase divoké,“ dodala Fišerová. Jde o miniprasátko, které ale nezůstane roztomile maličké jako v nejrůznějších filmech a seriálech. Už nyní váží asi 40 kilo. Boženka je ještě mladá, všemu se učí a není agresivní.

Prasátka mají ale velmi svéráznou povahu. Neposlouchají jako psi a vyžadují hodně pozornosti. „Všem, kdo by o adopci Boženky uvažovali, doporučujeme nejdříve prostudovat webové stránky Českého klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti,“ upozornila mluvčí pražských lesů.

Milující rodinu hledá i husa domácí, kterou našli pracovníci Lesů hl. m. Prahy v ulici Na Košince v Praze 8. Nyní hledají buď jejího původního majitele nebo majitele nového. V současné době má záchranná stanice v péči také jednu zvláštnost. A to asi 20 domácích holubů, kteří patří k různým plemenům a pravděpodobně někomu ulétli.

„Devět z nich jsou pávíci, kteří se k nám v poslední době často dostávají, neboť je někteří lidští jedinci zneužívají pro fotografování s turisty. K tomuto účelu je i barví na různé barvy. Když jim pak ptáci uletí, tak se dostanou k nám. Pro holuby hledáme domov u holubářů, u kterých budou moci i létat a nebudou pouze zavření ve voliéře, jako musí být u nás,“ popsala Fišerová.

Pokud byste chtěli nějakému z výše uvedených zvířat poskytnout domov, volejte na číslo 775881193. Hlavní podmínkou Lesů hl. m. Prahy je to, že zvíře nesmíte sníst.