Jednou z nejstarších agentur, která venčení a domácí péči nabízí, je Zoo servis Zuzany Topiarzové. Funguje od roku 2004. „Je to práce sespoustou rizik. Jednou jsme například dostali do péče psa, o kterém nám majitel až příliš pozdě řekl, že žere ježky. Zjistili jsme to teprve ve chvíli, kdy měl v tlamě desítky bodlin,“ vypráví Topiarzová.

Bez dotazníku to nepůjde

V provozování služeb domácí péče se již náležitě poučila a nyní si zvíře na starost bez důkladného vyplnění dotazníku nevezme. Pro případná svá i zákazníkova rizika je pak agentura Zoo servis pojištěna. Protože hotely existují jen pro psy a kočky, jsou agentury domácí péče zajímavou možností pro majitele i jiných mazlíčků. „Starali jsme se i o papouška Ara, morčata nebo želvy. Taková klientela je ale ve srovnání se psy a kočkami ve značné menšině.“

Podle provozovatelů domácí péče zaručují jejich služby domácím zvířatům menší trauma než zvířecí hotely. „Zvíře je dost deprimované už z toho, že přijde na čas o svého páníčka. O to hůř pak nese, pokud přijde i o svůj domov,“ tvrdí Topiarzová.