Na hlavě i jinde po těle měl tehdy ložiska s larvami much, které se živí poškozenou tkání. Ukázalo se, že mu chybí většina zubů a ty zbývající jsou zkažené, pravé oko napadl zánět. Díky péči ošetřovatelů se ho podařilo zachránit a za pomoci médií a sociálních sítí umístit do rodiny, kde může obklopen péčí a láskou dožít.

"Nové majitelky psa, Silvie a Šárka, mu říkají Toníček. Do útulku pražských strážníků poslaly krásný předvánoční pozdrav, včetně Toníkovy fotografie," informovala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

„Dobrý den, srdečně Vás po delší době zdravím. Chci se s Vámi podělit o radost, Toníčkovi se stále dobře daří, jeho hlavička je zcela vyléčená, má sice obvyklé stařecké zdravotní potíže, ale vše překováná a stále se těší života :) Jeho oblíbenou činností je jídlo a protože už nemá ani jeden zoubek, pochutnává si na masových kašičkách. Máme z něj velikou radost. Posíláme pár foteček Toníčka a ještě jednou Vám za něj, jeho záchranu i perfektní péči v útulku děkujeme! Hodně úspěchů nadále přejí Silvie + Šárka,“ zveřejnila mluvčí potěšujíci zdravici od pejska a jeho nových majitelek.