Akci doprovodila hudba Jaroslava Ježka a písničky z éry Osvobozeného divadla. Živě zahráli a zazpívali nevidomí muzikanti z organizace Návštěvy Potmě (z Nadačního fondu Světluška). Po mole se prošla i psycholožka Jiřina Prekopová, která brzy oslaví 90 let.

„Módní přehlídka v RoSe je vždy úžasná akce. Je to přehlídka seniorů, kteří do toho jdou s humorem a s nadhledem. A přestože mají různé zdravotní neduhy, pořád jsou při síle. I když jsme staří, stále můžeme být elegantní. Ráda nosím klobouky, tak se určitě v nějakém projdu i po červeném koberci. Čím jsem starší, tím víc se těším,“ říká  nadcházející jubilantka. Nejstarší modelkou byla jednadevadesátiletá paní Vlasta Smrčková.

Sportovní hry seniorů.
Seniorské hry již podesáté. Nechyběly debaty o Koukalové ani besedy s hvězdami

Vzácným hostem byla herečka Jitka Schneiderová, které je téma letošní módní přehlídky v RoSe blízké. Po studiích totiž hrála v představení Revue Voskovec a Werich a ráda na to vzpomíná. „Ráda vidím, když se propojují generace nejmladších a nejstarších, protože obohacení je často vzájemné. Já ráda nosím to, v čem se cítím dobře a mám pocit, že mi sluší,“ prozrazuje Schneiderová.

„Léto v RoSe už si neumíme bez módní přehlídky představit. Je to akce otevřená široké veřejnosti a my budeme rádi, když se přijdou lidé podívat, jak se dá využít volný čas naplno a s radostí. To totiž k RoSe patří, ať už přijdete na přehlídku, do knihovny, na nějakou přednášku nebo dílnu,“ uzavírá Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.

Dejvičtí seniorům předplácí kávu v cukrárně U Borůvky
Jak se žije seniorům? Pražské kavárny jsou pro většinu důchodců drahé