Na třináctém ročníku akce se udělovaly ceny v pěti kategoriích. Expozicí roku se stala Indonéská džungle pražské zoo. Unikátní pavilon byl otevřen na podzim roku 2004 a záhy se stal jedním z nejnavštěvovanějších míst zahrady. „Podobná ocenění jsou nesmírně důležitá, protože ukazují, že i neziskové organizace podávají špičkové výkony. Cena za expozici roku je navíc komplexním ohodnocením práce celého týmu lidí,“ řekl ředitel pražské zoo Petr Fejk.

Rekonstrukcí roku se stala proměna expozice vlků v brněnské zoo. Pražská zahrada si vedla dobře v kategoriích odchovů zvířat. V odchovu savců získala druhé místo za hlodouna menšího. V nejširší kategorii – ostatní zvířata, uspěla hned dvakrát. Zvítězila se želvou annámskou a třetí místo získala za Vejcožrouta rezavého.

„Cen si vážíme i když je nebereme jako nějakou soutěž. Musím také kolegiálně uznat, že v některých zahradách nemají tak kvalitní podmínky jako u nás, a přesto dosahují skvělých chovatelských úspěchů,“ uvedl Fejk. Pražská zoo chystá pro návštěvníky už teď další novinky. Již na podzim zde zprovozní expozici krokodýlů – gaviálů indických. Z Indie získá zahrada pět kusů tohoto vzácného živočicha, kterého nechová žádná jiná zoo v Evropě.