Agentuře ČTK informaci o zdražení vstupného sdělil primátorův náměstek Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu/STAN). Radní také schválili, že z každé vstupenky půjde místo stávajících tří korun pětikoruna na záchranné programy pro volně žijící zvířata.

O vstupném rozhoduje zoo sama, radní v pondělí její plánovaný krok vzali na vědomí. Podle dokumentu, který projednali, se cena vstupenek nezvýšila od roku 2012 a od té doby byla otevřena řada velkých i menších expozic. To podle zoo společně se zvýšením množství činností, které se od ní očekávají, vedlo k navýšení nákladů na provoz zahrady.

Dokument dále uvádí, že zoo je v současnosti v mezinárodním srovnání velmi levná a vstupné nedosahuje ani poloviny toho, kolik stojí například v zahradách v Lipsku nebo Amsterdamu. „Jsme dokonce levnější než v Budapešti,“ uvedla zoo. Podle interního šetření zahrady návštěvníky od návštěvy více než cena vstupného odrazují jiné problémy, například s dopravou, parkováním nebo dlouhé fronty.

Kolik nově zaplatíte
Dospělí 250 Kč
Děti 3-15 let 200 Kč
Studenti 200 Kč
Důchodci 150 Kč
ZTP a ZTP/P 150 Kč
Důchodci 70+ 1 Kč
Rodinná (2 dospělí + 2 děti) 800 Kč
Roční pro dospělé 1000 Kč/12 vstupů
Zdroj: MHMP

Kromě toho vedení Prahy v pondělí podle Hlubučka schválilo navýšení příspěvku z každé vstupenky na programy pro záchranu zvířat ve volné přírodě. Praha nedávno schválila, že pošle 160 000 korun ze vstupného australské organizaci Bushfire Emergency Wildlife Fund, která provozuje zoo v Melbourne. Peníze půjdou na pomoc při záchraně divokých zvířat při rozsáhlých požárech, které Austrálii postihly. Zoo na stejný účel uspořádala veřejnou sbírku, ve které se do pondělního odpoledne vybralo 6 166 086 korun.

Do pražské zoologické zahrady loni zavítalo 1 456 526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Poprvé se návštěvníkům otevřela 28. září 1931. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.