„Není sporu o tom, že hlavní město, a tím i Zoo Praha, budou v následujících měsících čekat úsporná opatření. Chceme proto, aby pražská zoo do příštího roku vstupovala v co nejlepší kondici a bez vnitřního zadlužení,“ uvádí náměstek primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček, který návrh na navýšení neinvestičního příspěvku ve výši 45 milionů korun radním předložil.

Do Zoo Praha přicestovali čtyři ďábli medvědovití v roce 2019 přímo z Tasmánie. Na snímku samec ďábla medvědovitého Sumac („Škumpa“), kterého poznáte podle přerušené bílé čáry na hrudníku. Společnost mu v expozici dělají tři samičky.
VIDEO: Nový „tahák“ zoo má jméno ďábel. Otevře se Darwinův kráter

Branami Zoo Praha v uplynulých letech prošlo ročně mezi 1,4 až 1,5 milionu návštěvníků. Letos jich ale bylo doposud 836 165. Pražská zoo je navíc aktuálně znovu na dlouhé týdny zavřená, je tedy vysoce pravděpodobné, že se aktuální číslo již významně nezvýší.

„Ztrácíme ovšem nejen na vstupném, ale i na příjmech z pronájmu restaurací, z prodeje suvenýrů nebo z parkovného. Částka, kterou se nás zřizovatel nyní rozhodl podpořit, je pro nás velmi důležitá nejen svou výší, ale neméně i tím, že znovu potvrdil, jakou v něm máme oporu,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pražskou zoologickou zahradu podporují rovněž její příznivci z řad veřejnosti, a to adopcemi či sponzoringem zvířat. Jen v rámci jarního uzavření tyto způsoby podpory vynesly zoo 2 317 488 korun a na podzim 1 137 267 korun.

Fotografie gorilího samce Richarda ovládla internet i světová média.
Petržel jako mikrofon. Amatérský snímek gorily „Elvise“ ze zoo zaujal ve světě