Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

Zdroj: Youtube

Papoušci patagonští dostali velikonoční pomlázky, do kterých byly zapleteny rozkvetlé větvičky. S nimi si hráli a cupovali je. Pro lední medvědy chovatelé připravili mražené ryby s červenou řepou a proutěná vejce, pro želvy zase osení. "Medvědi si s tím vystačí hodiny. Hodně u nich vede proutí, rozebírají ho do posledního kousku," řekla novinářům Dosedělová.

Zábavné krmení je součástí takzvaného enrichmentu, tedy způsobu, jak zvířatům vyplnit volný čas, zpestřit prostředí či povzbudit jejich fyzickou i mentální aktivitu. Pečovatelé připravují zvířatům různé formy zábavy skoro každý den, nejen na Velikonoce. Podle mluvčí je to i způsob, jak zvířata připravit na pravidelné zdravotní prohlídky.

Zoologická záhrada je už několik měsíců kvůli protiepidemickým opatřením souvisejícím s pandemií covidu-19 pro běžné návštěvníky zavřena. Některým zvířatům podle mluvčí přítomnost návštěvníků chybí.

Například lachtani dnes novináře hned zpozorovali a plavali k nim. Zoo doufá, že epidemická situace bude brzy taková, aby bylo možné za dodržení hygienických opatření otevřít pro veřejnost alespoň venkovní expozice.