V sobotu uplynulo neuvěřitelných dvě stě dní, kdy je Zoo Praha uzavřena návštěvníkům. Propad příjmů se k dnešnímu dni vyšplhal na 133 milionů korun. I tak ale zoologická žije. Pro návštěvníky a všechny milovníky zvířat připravili zaměstnanci knihu fotografií Ztichlá zoo. Výtěžek z prodeje bude určen na provoz zoologické zahrady. 

Dnes pokřtěná publikace, jejímiž autory jsou především Miroslav Bobek a Petr Hamerník, mapuje prostřednictvím fotografií události pandemického roku od loňského března do letošního února.

K narozeninám jen to nejlepší

A nebylo jich málo. Například byla otevřena nová expozice tasmánské a australské fauny - Darwinův kráter, domov ďáblů medvědovitých. Zoo dosáhla také několika významných chovatelských úspěchů. 

Zdroj: Youtube

A narodily se stovky mláďat. Kromě orangutana Pustakawana i dvě sloní samičky. Právě starší Lakuna dnes v Údolí slonů oslavila své první narozeniny. Oslavenkyně dostala třípatrový dort z ovoce a zeleniny, o který se podělila s mladší Amalee a dospělými slonicemi ze stáda. Dort to nebyl ledajaký, protože pro slony jsou takové dobroty jako ananasy nebo jablka skutečným svátkem, jelikož nepatří do jejich běžného jídelníčku.

Zoologická zahrada v Praze patří k nejnavštěvovanějším místům v hlavním městě. Kvůli nucenému uzavření, způsobenému vládními opatřeními vůči šíření covidu-19, odhaduje propad příjmů zhruba na na více než sto třicet milionů. Zájemci mohou zoo podpořit nákupem tzv. stravenky pro zvířata, právě pokřtěné knihy Ztichlá zoo, adopcí zvířat nebo jejich sponzoringem.