Jedná se o první mládě jedenáctileté samice Diri, která se rovněž narodila v Zoo Praha. Otcem mláděte je dvaadvacetiletý samec Pagy.

Podle chovatelů je mládě na základě prvních pozorování vitální a již bylo vidět jak pije mateřské mléko. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost tento vzácný přírůstek spatřit na vlastní oči již nyní - pavilon Indonéská džungle totiž zůstává pro veřejnost otevřený.

| Video: Youtube

„Malý orangutan se narodil v den, kdy jsou gorilí samičce Mobi čtyři měsíce a kdy uplynuly jen tři týdny od narození dalšího gorilího mláděte. Je neuvěřitelné, že nyní mohu oznámit narození letos již třetího kriticky ohroženého lidoopa v Zoo Praha. Je symbolické, že se tak děje pouhý týden před tím, než zde přivítáme Jane Goodall,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Orangutany chová Zoo Praha takřka nepřetržitě od roku 1961. Doposud posledním zde narozeným mládětem byl sameček Pustakawan, zvaný Kawi, kterému budou letos v listopadu čtyři roky. Ten obývá expozici spolu se svou matkou Mawar, přičemž ve venkovním výběhu budou v pátek i během víkendu k zastižení právě oni.

Diri s Pagym a svým dnešním novorozencem žijí na sousedním ostrově v horním patře pavilonu Indonéská džungle. Tam je možné trojici pozorovat už nyní a bude tomu tak i v příštích dnech – novorozené mládě zatím zůstane uvnitř pavilonu.