Původní příbytek kotulů bude zbourán během úprav kmenových stok, které procházejí areálem zoologické zahrady. Součástí projektu je sice obnova objektu, ale kotulové by řádově na půl roku neměli střechu nad hlavou, proto jim byl v předstihu zajištěn náhradní pavilonek v expozičním celku Vodní svět a Opičí ostrovy.

Do Zoo Praha přicestovali čtyři ďábli medvědovití v roce 2019 přímo z Tasmánie. Na snímku samec ďábla medvědovitého Sumac („Škumpa“), kterého poznáte podle přerušené bílé čáry na hrudníku. Společnost mu v expozici dělají tři samičky.
VIDEO: Nový „tahák“ zoo má jméno ďábel. Otevře se Darwinův kráter

„Na této akci nakonec vydělali jak návštěvníci, tak kotulové. Ti mají nejenom modernější ubikaci, ale zejména skvělý výběh se vzrostlou moruší, kterou si náramně užívají,“ řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Stavba jednoduchého, převážně dřevěného pavilonku s venkovní pergolou byla na místě mezi rybníčkem čápů černých a pavilonem gaviálů zahájena koncem prvního čtvrtletí roku 2019. Investiční odbor pražského magistrátu na ni uvolnil částku dva miliony korun.

Zoo Praha otevřela Darwinův kráter.
Zoo i botanickou zahradu bude moci navštívit více lidí najednou

„Po Darwinově kráteru otevíráme další novinku, která potěší všechny návštěvníky Zoo Praha. Pavilon je opět unikátní, krásně architektonicky zpracovaný a usazený do místa plného zeleně, kam je radost přijít,“ uvedl náměstek primátora hl. města Prahy Petr Hlubuček.

V novém domově se postupně zabydlelo devět samic a nový samec Manu, který do pražské zoo přicestoval na sklonku minulého roku z Francie. Skupina se již stabilizovala a v brzké době je možné očekávat přírůstky.

Slůňata z pražské zoologické zahrady, které se narodila jen pár týdnů po sobě, se společně se sloními matkami ukázala návštěvníkům ve venkovním výběhu.
Pražský zázrak! Slůňata se v zoo poprvé ukázala venku. Podívejte se