Sladké ovoce pro slony představuje jednu z největších pochoutek.„Musíme s tím ale zacházet velice obezřetně, protože sloni poměrněsnadno tloustnou," uvedl vrchní chovatel slonů Zoo Praha Jiří Javůrek. Sloni mají podle něho rádi i zdravější věci, jako je mrkev, petržel a další kořenová zelenina. Součástí jejich potravy je také tráva, větve stromů či bambus.
Slon Baby přišel do pražské zoo v červenci roku 1933. Tehdy zde pro něj nebyl postaven pavilon. Baby byl tak chován ve velmi stísněném prostoru, což vyvolalo kritiku veřejnosti. „Lidé už tehdy cítili, že tímhle způsobem se chov ubírat nemá," řekl médiím jeden z kurátorů chovu zvířat Zoo Praha Petr Velenský. Kvůli nevyhovujícím podmínkám byl Baby později převezen do Ruska.
Baby pocházel z Cejlonu, dnešní Srí Lanky, odkud pražská zoo získala také další slony. V pražské zoo se od 30. let objevilo 22 slonů, mezi kterými byl kromě slonů indických a afrických také jeden slon pralesní, jež se od zmíněných druhů odlišuje menší velikostí. Mezi zatím poslední slony ze Srí Lanky patří samice Tamara a Janita, které do zoo přišly loni na podzim.
Nyní je v Zoo Praha osm slonů, kteří se letos přestěhovali do nově otevřeného komplexu Údolí slonů. Areál stál půl miliardy korun. Začátkem letošního února přišla na svět samice Sita, která je prvním narozeným slůnětem v historii pražské zoo. Nejdéle ze všech slonů žije v zoo samice Gulab, která přišla do Prahy v roce 1966, a zažila tak všechny dosavadní sloní pavilony.