"Nás tady v jižní Austrálii upřímně dojala podpora, kterou nám Zoo Praha poskytla. To, že na druhé straně světa někdo sleduje, co se u nás děje a je ochotný nám poskytnout peníze na péči o těžce postižená zvířata, pro nás znamenalo opravdu hodně," říká ředitelka Zoos South Australia Elaine Benstedová.

Zdroj: Youtube

"Kdo by tenkrát tušil, že přijde covid-19, kvůli kterému bude rok 2020 tak složitý. A víme, že i pro pražskou zoo je tato doba velmi obtížná. Proto jsme i my v Zoos South Australia chtěli ukázat, že na vás myslíme. Naši zaměstnanci byli velmi kreativní a vybrali mezi sebou peníze - nechtěli žádat o pomoc veřejnost, protože už takhle žádáme o dary, abychom se sami udrželi nad vodou," pokračuje Benstedová.

Zaměstnaci australských zoologických zahrad tak dali průchod své kreativitě. napekli dorty, nabízeli rostliny nebo zážitky se zvířaty, ušili roušky; to vše si nabízeli a prodávali mezi sebou, aby mohli pomoci pražské zoo v těžkých dobách. Na účet Zoo Praha tak v noci na dnešek odešlo sedm tisíc australských dolarů, což je v přepočtu zhruba 110 tisíc korun.

Sto tisíc australských dolarů jde také do Adelaide Zoo. Z nich polovina je určena na pomoc poskytovanou zvířatům na veterinární klinice této zoo a rovněž na péči o postižené koaly z oblasti Mount Lofty Ranges.
Koala Roger má tak popálené tlapy, že ho musí krmit. Zoo Praha pomáhá Austrálii

„Jsem šťastný, že máme takové přátele a že nám přispíváte nejen vy, naši příznivci v České republice, ale také lidé z protilehlé strany zeměkoule. Navzdory všemu, co se děje kolem nás, tak v Zoo Praha máme ty nejkrásnější Vánoce,“ řekl k tomu ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek