Za parkování musejí místní podnikatelé a obyvatelé platit od 8hodin od rána. Za první automobily je to 700nebo 12tisíc korun ročně. Otéto povinnosti ale zatím, ipřes svislé značení vulicích, mnozí nevědí. „Že je to už od pondělí jsem nevěděl. Jezdím sem nakupovat, kde budu parkovat teď ale nevím,“ řekl Vasil Alexov, který parkoval vpondělí na Žižkově náměstí bez karty. „Že zóny platí mě upozornil až kolega, myslel jsem si, že začnou fungovat od nového měsíce,“ dodal Josef Kořínek, který jezdí pro parketářskou firmu zPrahy3.

„Po první hodině provozu evidujeme sedm odtahů stím, že 15vozidel mělo být odtaženo, ale jejich majitelé byli na místě před nařízením odtahu. Věc se tedy řešila pokutou,“ uvedl šéf strážníků zPrahy 3Dušan Machoň. Strážníci mají kdispozici tři odtahová vozidla a stav loni navýšený o22strážníků.

Respektovanost zóny ale bude za první den zřejmě nízká. Například jen vžižkovské Krásově ulici před polednem parkovalo 29automobilů.Jedenáctiznich parkovací karta za čelním sklem chyběla.

Vulicích zatím fungují pouze modré zóny, návštěvníci za parkování začnou platit od 1.května, kdy začne fungovat 97solárních parkovacích automatů.

Více připravujeme.