VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zóny začaly platit, na jejich fungování dohlíží strážníci i magistrát

PRAHA 1,2 - Garážová stání a vyhrazená parkovací místa jsou ode dneška vPraze 2 nad zlato. Po půlnoci vní začaly fungovat zóny placeného stání. Pro většinu řidičů, kteří vPraze 2 nemají trvalé bydliště nebo sídlo podnikání, to znamená, že již nemohou parkovat kdekoliv vulicích, ale pouze na místech, která nejsou vyhrazena modrou zónou. Na první den fungování zón dohlížejí strážníci i úředníci magistrátu.

1.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Vít Šimánek

Zatímco na Malé Straně, která měla původně zóny spustit také dnes, podle úřadu i městské policie zóny fungují již od 15. října, pro celou Prahu 2 platí regulace parkování ode dneška.

„Značení vPraze 2 bylo dokončeno tento týden. Celkem jsme vprvní i druhé části umístili 4600 svislých dopravních značek a 15 tisíc metrů čtverečních vodorovného značení,“ uvedl Karel Jarolímek, ředitel společnosti Parking Praha, která se stala správcem zón vPraze 1 a 2.

Magistrát větší problémy nečeká

Vše měli včera připraveno také na magistrátním odboru dopravy, který dnes na provoz celých zón bude dohlížet a koordinovat práci magistrátu a strážníků. „Po zkušenostech zPrahy 1 ale nečekáme, že by docházelo kproblémům plošně. Řešit se budou zřejmě jen individuální záležitosti,“ sdělil ředitel magistrátního odboru dopravy Jan Heroudek.

Navýšili počty strážníků i odtahových aut

„Na dnešek jsme personálně i technicky vybaveni,“ potvrdil za městskou policii také náměstek ředitele Ludvík Klema. Kvůli zónám městská policie navýšila počty strážníků, odtahových vozidel i botiček. „Jenom na zónu bude vulicích druhé městské části kdispozici 24 strážníků a až deset odtahových vozidel,“ popsal Klema.

Řidiči se tak musejí připravit na to, že pokud vmodré zóně zaparkují bez nároku na kartu, mohou dostat až vblokovém řízení až dvoutisícovou pokutu a jejich automobil čeká odtah, který je vyjde za první den celkem na 1450 korun. Podle Klemy budou strážníci vprvních dnech přihlížet ktomu, že si lidé například neumístili zakoupenou parkovací kartu za přední sklo automobilu nebo ji mají nalepenou jinde. Pokud ale řidič na parkování vmodré zóně vůbec nemá, přestupek tolerovat nebudou.

Okolní městské části zatím vyčkávají

Praha 10 v úterý zveřejnila své obavy z dopravního kolapsu a požadavek neplaceného průnikového území mezi Prahou 2 a 3. Praha 4, která také sousedí s druhou městskou částí, ale podobné obavy kvůli zónám nemá. „Nechystáme žádné změny,“ potvrdila její mluvčí Markéta Aulová. Vyčkává také Praha 6, která sousedí s Prahou 1. Do konce roku by totiž šestka měla mít hotovou studii parkování, ve které se rozhodne, zda přistoupí k zónám a jak bude řešit v budoucnu vlastní parkování.

Praha 5 sousedící s Prahou 1 pro jistotu posílí hlídky policistů. „Starosta požádal městskou i státní policii, aby kvůli zavedení zón v okolních městských částech zvýšila v Praze 5 dohled nad dodržováním dopravních předpisů v souvislosti s parkováním,“ potvrdil mluvčí Jan Šlajs.

K mimořádným opatřením a požadavkům se nepřipravují části sousedící s Prahou 3 a 7. Obě chtějí zóny zavést ihned poté, co antimonopolní úřad rozhodne o napadených výběrových řízeních na jejich správce. „O zavedení nějakých mimořádných opatření kvůli zónám neuvažujeme a dopadu zón se nebojíme,“ uvedl za Prahu 9, která sousedí s Prahou 3, vedoucí odboru dopravy a životního prostředí Pavel Morávek.

Změny zatím nebudou ani v Praze 8. Ta však již v minulosti naznačila, že o části sousedící s Prahou 1 a 3 obavy má. Místostarosta Michal Kindl, který má v kompetenci mimo jiné i dopravu, v minulosti uvedl, že Praha 8 chce zavést zóny placeného stání, nicméně nesouhlasí s podobou, s jakou fungují v Praze 1 a budou fungovat v Praze 2. Podle Kindla by osmá městská část měla mít smíšenou zónu, v níž by kromě místních obyvatel museli všichni platit, ale nikdo by nebyl omezen v jejím užívání. (hav)

 

Za kolik lze koupit karty

Rezidenti – lidé s trvalým bydlištěm

– 700 korun ročně za první automobil

– 7000 korun ročně druhý automobil

– 14 000 korun ročně za třetí a další automobil

Abonenti – podnikatelé mající sídlo v dané části Prahy

– 12 000 korun ročně za první vozidlo

– 36 000 korun ročně za každý další automobil

Kde je možné parkovací karty koupit

– Praha 1, Vodičkova 18 Pondělí, středa 8 až 19 hodin Úterý, čtvrtek 8 až 15.30 hodin Pátek 8 až 14 hodin

– Praha 2, náměstí Míru 20 Pondělí až pátek 8 až 20 hodin Sobota 9 až 17 hodin

– Praha 3, Perunova 5 Pondělí, středa: 8 – 18 hodin Úterý, čtvrtek 8 – 15 hodin

– Praha 7, nábřeží Kapitána Jaroše 1000 Pondělí až pátek 6 až 20 hodin

1.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci referent/ka oddělení vodního hospodářství a ochrany prostředí Odboru životního prostředí MěÚ Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo pracoviště:, - Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, , Prvotní kontakt:, - podání písemné přihlášky do výběrového řízení, , Upřesňující údaje:, - Charakteristika vykonávané práce: komplexní výkon státní správy na úseku vodního hospodářství a ochrany prostředí. , - Zájemci, kteří splňují předpoklady a požadavky stanovené vyhlašovatelem, mohou do výběrového řízení posílat své písemné přihlášky se všemi předepsanými náležitostmi a přílohami na adresu MěÚ Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Masarykovo nám. 1, 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, v označené obálce "VŘ/REFERENT OVH" do 04.05.2018. , - Písemná přihláška zájemce musí obsahovat: jméno, příjmení a titul zájemce, datum a místo narození, státní příslušnost a místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu (nebo dokladu o povolení pobytu, jdel-li o cizího státního občana), datum, vlastnoruční podpis uchazeče. , - PŘIHLÁŠKY NELZE POSÍLAT ELEKTRONICKY. , - K přihlášce zájemce dále přiloží: životopis s uvedením údajů o průběhu dosavadních zaměstnání, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíců, u cizích státních občanů též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud domovský stát takový dokument nevydá, doloží cizí státní občan čestným prohlášením), ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání; souhlas s nakládáním s osobními údaji pro účely výběrového řízení. , - Předpoklady: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání; dle § 4 zák. č. 312/2002 Sb.: státní občanství ČR, případně cizí státní občan s trvalým pobytem na území ČR; starší 18 let; způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost, znalost českého jazyka., - Požadavky: praxe v oblasti vodního hospodářství vítána, osvědčení o zvláštní odborné způsobilosti na úseku vodního hospodářství vítáno, znalost legislativních předpisů souvisejících s vykonávanou činností, základní administrativní a PC dovednosti, dobré komunikační schopnosti, samostatnost a ochota k dalšímu vzdělávání, flexibilita a spolehlivost, řidičský průkaz skupiny B. , - Více informací na www.brandysko.cz, sekce volná pracovní místa., , Zaměstnanecké výhody:, - stravenky, 3 dny zdravotního volna. Pracoviště: Město brandýs nad labem - stará boleslav, Masarykovo náměstí, č.p. 1, 250 01 Brandýs n.Labem-St.Bol.1. Informace: Vlastislav Horáček, +420 221 621 450.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 60 000 Kč

Vývojáři softwaru Vývojář softwaru. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 60000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1082/8, Nové Město, Praha, Kontakt: Tomášková Kateřina, e-mail: Kateřina Tomášková <katka@evalue.cz, - Java/JEE Developer, - Navrhování a analýza technických požadavků, vývoj modulů založených na požadavcích klienta, optimalizace systému, - Výborná znalost OOP, - Znalost platform Java a JEE, Spring, ORM (Hibernate/iBatis/EJB), Oracle, PL/SQL, - Znalost dalších nástrojů, serverů, OS, metodologií potřebných pro programování v Java, - Zkušenosti s interaktivním vývojem (Agile/Scrum), - Dobré komunikační schopnosti v angličtině, - Uvítáme pragmatického, flexibilního týmového hráče, který se zaměřuje na potřeby zákazníků, rád sdílí své nápady a nevadí mu virtuální spolupráce. Pracoviště: Evalue.cz s.r.o., Revoluční, č.p. 1082, 110 00 Praha 1. Informace: Kateřina Tomášková, .

Služby - Úklid servisu 17 000 Kč

Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: od 6:00h. - 14:30h. a 1x do týdne odpolední: od 6:00h.-18:00h. a 1x sobota do měsíce: od 7:00h. - 14:00h.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 41 500 Kč

Vývojáři webu a multimédií Frontend Developer. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 41500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na uchazeče:, Místo výkonu práce: Thámova 137/16, Praha 8, Kontaktní osoba: Hrdličková Jana, tel.: 603116538, e-mail: jana.hrdlickova@kompitech.com, Požadavky, Alespoň roční praxe jako Frontend developer, Znalost jQuery, CSS, JavaScript; Python, Bootstrap, Praxe v kódování, data modelingu, Schopnost napsat čistý, dobře strukturovaný CSS. Pracoviště: Kompitech s.r.o., Thámova, č.p. 137, 186 00 Praha 86. Informace: Jana Hrdličková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Politik a radní Petr Dolínek.
13

Dolínek: Poslanci ČSSD nemluvili o nabídce od ANO

Šídlatka velká z pražské Stromovky

Vyfoťte pražskou přírodu a ukažte ji světu. Začíná projekt City Nature Challenge

Očkujte se proti encefalitidě i meningitidě, radí lékaři

Nemocných klíšťovou encefalitidou přibývá v Praze nejvíc z českých krajů. Češi podle lékařů stále podceňují očkování jako nejlepší prevenci. 

Potyčka v Zemanově štábu byla přestupkem, vyhodnotila policie

Potyčku, která se v lednu tohoto roku odehrála v pražském Top Hotelu po prezidentských volbách, vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. Věc bude řešit správní úřad v Praze 4. Výjimkou je počínání podnikatele Karla Slezáka, který v únoru zemřel a policie jeho případ odložila. V pondělí o tom informovala média policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Debakl Komety, bitva u Veveří a mladí virtuosové z Trutnova: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 14. až 15. dubna 2018.

Veverčata, zajíčci i myšice. Záchrannou stanici čeká s příchodem jara plno práce

Pražané jsou nadšení. Přišlo jaro. Pro Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijících živočichů to ale znamená pěkný „záhul“. S teplem začíná i sezóna mláďat. V tomto týdnu se v záchranné stanici zotavuje dokonce 53 mláďat nejrůznějších zvířat. Prozatímní domov tu tak mají veverčátka, malé hrdličky a přes 20 zajíčků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT