Okolní domy přitom mají jen dvě nadzemní podlaží ve výši zhruba 6 metrů. Projektovaný dům je přitom vyšší i než budova zpravodajství ČT na protilehlém konci parku. Zastavěná plocha je 1344 metrů čtverečních a hrubá podlažní plocha 5288 metrů čtverečních. Na plochu zeleně zbývá dle projektu jen 612 metrů čtverečních.

"Dvě třetiny pozemku Promineconu jsou v ochranném pásmu Přírodní památky Podolský profil, tam se vůbec nemůže stavět. A budova o tři patra přesahuje okolní zástavbu. Sousední řadovky vypadají jako trafo stanice v porovnání s plánovaným monstrem," kritizuje záměr předseda pražských zelených a zastupitel v Praze 4 Petr Štěpánek.

close zoom_in

V Praze se již jednou v parku stavělo - Carrefour Eden (dnes TESCO) stojí kompletně na místě bývalého parku před budovou MŽP.

Zelení požádají starostu o mimořádné zasedání zastupitelstva

"Nechápu, jak předseda komise výstavby Lohynský (a zároveň pražský radní pro infrastrukturu) mohl dát k takové věci souhlas. Stavba svým rozměrem patří možná někam na sídliště, ale v parku nemá co dělat. Na komisi jsem navíc upozornila na nevyhovující příjezdovou trasu - auta by k objektu jezdila parkem," odmítá projekt členka komise zastupitelka Iva Kotvová, která jako jediná proti projektu v komisi hlasovala.

"Starosta při projednávání, které si vymohli podpisy dle zákona místní občané, odmítl vizualizaci lidem ukázat. Budeme usilovat o další projednání. Žádáme starostu o mimořádné zasedání zastupitelstva. Najímáme právníka pro všechny stupně řízení, v právním státě je taková věc nepostavitelná. Hodláme zpochybnit i samotnou směnu - máme posudek od soudního znalce na více než 40 miliónů korun, Prominecon přitom pozemek získal protihodnotou jen lehce přes 8 miliónů korun," nastiňuje plány do budoucna Štěpánek.

Čtěte také: Stavba v přírodním parku? Kavčí hory stále v ohrožení

Více si také přečtete v tištěném vydání Pražského deníku ve středu 20. července 2011.