Toto pro řidiče dosti důležité upozornění osadí magistrát také u Slivence na současném konci městského okruhu. Právě zde totiž často sjíždějí desítky kamionů směrem na Radotín a dále na Dolní Břežany. Činí tak především tehdy, když je přeplněná a neprůjezdná frekventovaná Jižní spojka.

Podobné dopravní značky se objeví také například u Písnice či Komořan.

Stejně tak pracovníci kladenské správy a údržby silnic osadí značky na všech silnicích ve správě Středočeského kraje, kterými by se kamiony také mohly dostat na cestu Břežanským údolím.

„Musíme mít jistotu, že nákladní auta nebudou mít žádnou možnost dostat se někudy legálně do Břežanského údolí,“ prohlásil starosta Dolních Břežan Věslav Michalik.

Dopravní značky se objeví vždy na samém začátku komunikace, aby kamiony zbytečně nezajížděly na zakázané cesty a potom se jimi také nevracely při možném bloudění, což by nepochybně značně obtěžovalo místní obyvatele.

„Snažíme se vše zkoordinovat tak, aby se informativní a zákazové dopravní značky objevily na dálnici i dalších cestách najednou, maximálně v horizontu dvou dnů od rozhodnutí o osazení. Jinak totiž nařízení nebude efektivní,“ dodal dolnobřežanský starosta Michalik.

Datum, kdy se značky na cestách objeví, bude prý známoběhem několika dnů.