Vše je důsledkem krize vyvolané rozpadem TOP 09 v městské části. Tu již dříve opustili tři její členové v čele se starostkou. Hnutí Volba pro město - Nezávislí kandidáti (VPM-NK) proto vypovědělo koaliční smlouvu s TOP 09, ODS a ČSSD. Pro odvolání starostky a radní Sukové, která spolu s Hujovou rovněž vystoupila z TOP 09, hlasovalo 32 zastupitelů z 35. Podle starosty Bellu už má nová koalice ODS, ČSSD, KDU-ČSL, Svobodných a Volby pro město (VPM-NK) podepsanou koaliční smlouvu.

Alexandr Bellu, který byl 23 hlasy zvolen novým starostou, Hujové poděkoval. Uvedl, že vše plyne z nové koaliční dohody a dodal, že chce ve 120 dnech do voleb zotavit ekonomiku a nastavit příští rozpočet Prahy 3. Hned ve středu se v tiskové zprávě Bellu pochlubil, že prosadil privatizaci městských bytů. "Předložili jsme občanům Prahy 3 plán jistoty a hned splnili jeden z jeho bodů. Koalice tak dokazuje, že má charakter, dokáže pracovat a plní své sliby," řekl starosta z ODS s tím, že další věc, kterou koalice bude do voleb prosazovat, se týká bezpečnosti ve třetí pražské městské části.

Odvolaná Hujová v několika příspěvcích na sociálních sítích úterní dění kritizovala, připomněla třeba, že některé strany v opzoci - nyní už učástnící se koalice - dříve tepaly radu za její názory. "Politický handl a přeběhlictví je ale lákavější než stát si za svými názory. Na radnici Prahy 3 začíná opět doba politických loutek a kšeftování s funkcem," napsala Hujová.

Dva dosavadní radní ODS – Vítovská a Michal Papež uvolnili svá místa zástupcům ČSSD, KDU-ČSL a Svobodným. Radu doplnili jako místostarostové Tomáš Mikeska (STAN), který bude mít na starost územní rozvoj, a Lýdia Říhová (KDU-ČSL) pro školství. Radek Hlaváček (ČSSD) a Mojmír Mikuláš (Svobodní) nastoupili jako radní. První převezme gesci kultury a druhý dopravy.

Osobu nového starosty i celou výměnu v radě kritizuje hnutí Žižkov (nejen) sobě (ŽnS). "Bellu je fanfarón a manipulátor s mizivými politickými výsledky," uvedl předseda opozičního klubu ŽnS Ondřej Rut (Zelení) pro server iDnes. Opozice chtěla, by se podzimu starosta vůbec nevovil, v "překlenovacím" období by třetí pražskou městskou část řídila rada. Opoziční politici tvrdí, že se chce občanský demokrat pouze zvidelnit před hlasováním občanů.