Překvapivý nález čekal v pondělí 25. června na majitele velké zahrady u rodinného domu v pražských Dejvicích. Po jeho zahradě pobíhal zmatený srnec, který se zoufale toužil dostat ven. „Zvíře, jež se do městské zástavby zatoulalo pravděpodobně z blízké Divoké Šárky, přeskočilo zídku zahrady nejspíš v touze po klidu a bezpečí zeleně. Ze zahrady pak už nedokázalo najít únikovou cestu a zůstalo tam uvězněno,“ popsala mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová.

Na místo tak rodina zavolala pracovníky Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Ti pak do Dejvic dorazili a srnečkovi pomohli. Vystrašené zvíře se na zahradě ukrývalo v hustém porostu tisu, který mu skýtal ochranu před zraky okolí.

„Naši pracovníci jej z jeho úkrytu vyplašili a poté jej zasáhli šipkou z narkotizační zbraně. Netrvalo dlouho a srnec usnul, takže jsme ho mohli umístit do speciálního boxu určeného pro převážení zvířat,“ vysvětlila Fišerová.

Jelikož byl srnec naprosto zdravý a nic mu nechybělo, nebylo potřeba jej přesouvat do záchranné stanice. Namísto toho se zvířecí záchranáři vydali i se zvířetem do Chuchelského háje. V něm bude mít srneček pro život dostatek klidu i prostoru, proto se ho zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy rozhodli vypustit právě tam.