Každoročně pracující rodiče řeší, kam dát děti na prázdniny. Dva měsíce dovolené jsou v současné době přepych. Jednou z možností je areál Žlutých lázní.

„Výhodou našich táborů je nejen flexibilita pro rodiče, ale také celodenní program a příjemné prostředí kousek od centra Prahy. Děti oceňují především to, že jich v kolektivu není mnoho a mohou jít večer spát domů,“ sdělila Libuše Pardubská, manažerka programů pro děti a předsedkyně občanského sdružení Sluníčka.

Dítě může strávit v táboře celý týden, nebo pouze jeden den.

Letos levněji

Žluté lázně pořádají tábory už pátou sezonu. Loni stál jeden den osm set korun, v letošním roce zaplatí rodiče pět set korun.

Tábory Sluníčka jsou vhodné i pro děti se zdravotním omezením. Kromě bezbariérovosti areálu umožňuje začlenit do projektu tyto děti také vlastní kuchyně. V ní je možné připravit jakékoli jídlo podle potřeb například diabetiků nebo strávníků s bezlepkovou dietou apod.

„Součástí našeho týmu je také zdravotní sestra a speciální pedagog, kteří o malé klienty pečují celý den. Děti s náročnějšími potřebami proto nemají žádný problém se začlenit,“ upřesnila Libuše Pardubská. Kromě letních táborů pro děti budou letos levnější také pronájmy sportovišť v areálu lázní.