"O nás. O třech zastupitelích - Hujová, Suková, Brožek - kteří jsou signatáři koaliční smlouvy, kterou nikdy neporušili. Takže o nás bez nás," napsala Hujová na svou facebookovou stránku. Na pondělní příspěvek starostky Prahy 3 reagovali lidé zaskočeně a někteří se báli o její duševní zdraví.

Zóny placeného stání na Praze 3 Žižkově.
Praha 3 potřebuje krizový managment, tvrdí koalice. Nahradí Bellu starostku?

V průběhu úterý se rozhodla po poradě s Jaroslavou Sukovou a Martinem Brožkem, kteří také z "topky" vystoupili, opustit zastupitelský klub TOP 09. "Je to z důvodu diskriminace nás, kteří jsme bez politické příslušnosti," vysvětlila Hujová. "Z médií jsme se dozvěděli, že dne 21. 5. 2018 proběhlo jednání koaličních partnerů. TOP 09, která má v klubu čtyři členy ze sedmi, k tomuto jednání nepřizvala nikoho z nezávislých členů Klubu TOP 09 a žádným způsobem vedení klubu ani strany TOP 09 nás do dnešního dne neinformovalo o výsledcích jednání," doplnila s tím, že tím vznikl Klub členů ZMČ Praha 3 - nezávislí.

Otázkou je, zda na žižkovské radnici Hujová vydrží až do podzimních voleb. V reakci na současnou krizi totiž minulý týden vznikla Koalice pro Prahu 3, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a Svobodní. V čele vlády na "trojce" by mohl stanout místostarosta Alexander Bellu z ODS.

Radnice Prahy 3. Ilustrační foto.
Volba pro město odmítá podporovat koalici v Praze 3. Hrozí konec spolupráce

Hujová se pak na sociálních sítích ještě malinko ztrapnila, když napsala, že její odchod ze strany "nebyl z důvodu zhrzenosti či nějakého neúspěchu v primárních volbách, jak se stále někdo snaží šířit." Dodala, že sama předem odmítla figurovat na komunální kandidátce TOP 09 v Praze 3. V únoru přitom tvrdila, že by ráda mandát obhajovala. "Protože mám velké potěšení z toho, jak se Žižkov, ale i celá Praha 3 rozvíjí a lidé zde rádi bydlí," uvedla na Facebooku.

Teď se lidé diví až tak, že přemýšlejí o věrohodnosti profilu Vladislavy Hujové. Ta čelí kritice zejména od Žižkovských listů, které uveřejnily článek, v němž přirovnávají Hujovou k primátorce Adrianě Krnáčové (ANO). "Po pravdě a bez okolků – šlo o promarněný čas, v němž šlo v žižkovské komunální politice o jediné – jak udržet zlatý starostovský řetěz pro paní Hujovou. Jestliže celá Praha s primátorkou Krnáčovou 'prošvihla' čtyři roky, v třetí městské části se nic nikam nepohnulo osm let."

Jan Čižinský.
Politická "škatulata": Hujová končí v TOP 09, Čižinský pozastavil členství v KDU