Naposledy pronajala MČ, jež má budovu od magistrátu ve správě, objekt k provozování diskotéky a kabaretu. Po krachu podniku před deseti lety ale radní další využití nenašli.

Wellness centrum, byty nebo kavárna?

„Bylo provedeno několik studií na různé účely využití od podnikatelského HUBU, který komplikuje nedostatek parkovacích míst v okolí, až po malometrážní byty. Než bychom investovali do další studie, chceme o využití nejprve otevřít diskusi,“ prozradil při prohlídce starosta Jiří Ptáček (TOP 09), který s sebou vzal i kavárníka Ondřeje Kobzu.

Budova je podle statiků v dobrém stavu, její vnitřní prostory na tom ale dobře nejsou a do některých částí objektu zatéká. Díky mřížím v každém okně i dveřích se již víceméně daří zabránit vstupu cizích osob, které interiér ještě více demolovaly a hrozilo riziko požáru. „Ty stěny už toho tady asi zažily hodně, nejvíc by se mi tu ale líbily lázně,“ zasnila se na obhlídce jedna z obyvatel Žižkova.

Žižkovská radnice by v prvním čtvrtletí tohoto roku také chtěla nastínit rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad. Zda zahájí drobnější opravy náměstí, nebo vypíše novou architektonickou soutěž, se bude rozhodovat i na základě diskusí s občany.