Žižkovští Pepíci, draci, kobyly, galerka, obří loutky a další jiné masky rozdovádí ulice Prahy 3. „Náš masopust patří k nejstarším pražským akcím svého druhu a jeho obliba dávno překonala hranice Žižkova a Vinohrad. Jsem ráda, že si tato událost našla místo v srdcích mnoha obyvatel a napomáhá přátelství a sousedské pospolitosti,“ uvedla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Zabijačkové hody U Vystřelenýho oka

Třídenní oslavy začnou na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde v sobotu 10. února vypukne od 14 hodin žižkovská zábava. Bude se zpívat, tancovat, návštěvníci se mohou také těšit na zabijačkové dobroty. Děti se mohou zúčastnit workshopů, divadélka a dílniček. Od 17 hodin vystoupí oblíbená babypunková formace Pískomil se vrací.

Masopustní zábava se bude konat také v Prague Central Campu, kde se budou vyrábět masopustní masky a maškary. Od 17 hodin si pak návštěvníci mohou zúčastnit masopustní tancovačky. V neděli 11. února si pak můžete dojit do hospody U Vystřelenýho oka na zabijačkové hody. Voňavá jelítka, jitrnice, prejt nebo prdelačka budou k dostání v kultovní žižkovské putyce.

Ohňostroj nad Viktorkou

„Příjemné odreagování slibuje i Vážně nevážně komentovaná procházka Prahou s Mici, která startuje od Oka. Pro seniory je připravený koncert Jitky Zelenkové v hotelu Olšanka, kino Aero bude vysílat pro děti film Lichožrouti a pro dospělé diváky Svěrákův snímek Po strništi bos,“ popsala tisková mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková.

V úterý 13. února vyvrcholí úderem 17. hodiny Žižkovský masopust průvodem masek, který z náměstí Jiřího z Poděbrad povede k žižkovské radnici, aby si vyžádal od starostky Vladislavy Hujové klíč od od Žižkova. Poté bude pokračovat až ke stadionu Viktorie Žižkov, kde masopust skončí ohňostrojem.