„Letos jsme tu poprvé. Přišli jsme ochutnat pivo,“ těšila se těsně před bouřkou a deštěm Vlasta Blechová z Prahy 2. Ochutnávání různých druhů piv od renomovaných pivovarů, ale i z rodinných podniků přilákalo také Pavla Nováka z Prahy 6. „Akci znám, byl jsem tu už před dvěma lety,“ dodal.

Velký výběr na jednom místě

Radost z piva však nesdílelo jen několik desítek prvních návštěvníků, ale i prodejci piva. „Byl jsem tu předloni a u mého stánku se vypilo 1250 litrů piva. Celkem to bylo 25 sudů po 50 litrech,“ sdělil Pavel Zeman, který do Prahy přijel se svým rodinným pivovarem z Vrchlabí. Na pivobraní přivezl kromě klasického tmavého a světleného piva také pivo třešňové, medové a kvasnicové.

„Letos na návštěvníky čeká padesát druhů piv od dvaceti pivovarů,“ uvedl za městskou část Praha 3, která letošní pivobraní pořádá, vedoucí odboru kultury Jaroslav Brabec. Piva mají od osmi do 19 stupňů.

Kromě stánků s pivem a občerstvením je v nabídce také hudba různých žánrů. Například dnes program zahájí Žižkovanka, kterou poté vystřídají kapely Tři Čutory, Flamingcocks, Led Zeppelin Revival či Split Bearing. „Nejvíce návštěvníků však očekáváme od 20.30 hodin na vystoupení Pražského výběru II.,“ dodal Brabec.

Různé soutěže

Na účastníky akce také čekají během dneška soutěže v pití piva na čas, v koulení sudu mezi překážkami či v páce.

Pokud se počasí vydaří, počítají pořadatelé za dva dny konání pivobraní, které Městskou část Praha 3 vyjde na 450 tisíc korun, s návštěvností pěti tisíc lidí.

 

Dnešní program


14:00 Zahájení
14:15 Žižkovanka
15:30 Tři Čutory
16:30 Flamingcocks
17:45 Led Zeppelin Revival
19:00 Split Bearing
19:45 Finále soutěží
20:30 Pražský výběr II.