Městská část k této příležitosti chystá celou řadu oslav. „Připravili jsme pro občany a přátele Žižkova program přizpůsobený aktuální situaci. Lidé si mohou poslechnout podcasty o historii naší městské části nebo se vydat na procházku po naučné stezce a sbírat razítka do žižkovského pasu a získat symbolické žižkovské občanství,“ uvádí radní pro kulturu Prahy 3 Pavel Křeček (STAN).

Symbolický cestovní pas Svobodné republiky Žižkov je možné si zakoupit v infocentru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad a začít do něj sbírat razítka z vybraných lokalit pražské čtvrti.

Získat lze občanství i odměnu

Na začátku každého měsíce bude v radničních médiích vyhlášeno pět dalších míst, kde je možné razítka do pasu získat. Na účastníky čeká kromě symbolického občanství Svobodné republiky Žižkov také hmotná odměna.

Nová Naučná stezka Prahy 3 představuje na dvaceti stanovištích místní historii. Její desetikilometrovou trasu je možné zčásti absolvovat tramvají, místa osazená panely s obrazovým materiálem jsou doplněna QR kódy s dalšími informacemi.

Největší z naplánovaných projektů, stálá expozice Žižkov 1881-1922 v Galerii pod radnicí, bude kvůli protiepidemickým opatřením veřejnosti zpřístupněna až od 2. září.