Snad i Pražský deník pomohl k záchraně přechodu „U Kozla“, když v půlce července psal o aktivitě místních, mezi nimiž panovaly obavy, jak se úpravy v okolí Basilejského náměstí i rekonstrukce komunikace promítnou na přechod přes čtyřproudou silnici a tramvajový pás, kde denně projíždí desítky tisíc aut a tisícovka tramvají.

I když tato „zebra“ není moc bezpečná, lidem by zrušení přechodu - byť jen dočasné - způsobilo problémy. Proto se občané Prahy 3 obrátili na magistrát, na petici sesbírali zhruba čtyři sta podpisů. Mluvčí městské části Michaela Luňáčková v tomto týdnu informovala, že se zástupcům radnice povedlo na jednání s primátorovým náměstkem pro dopravu Adamem Scheinherrem (Praha sobě) domluvit na zachování přechodu.

Radnice chce řešit i zastávku Biskupcova

„Jsme rádi, že se nám podařilo celou věc prosadit. Musíme myslet především na místní obyvatele a jejich bezpečnost a pohodlí,“ uvedl v tiskové zprávě místostarosta pro dopravu Ondřej Rut (Zelení). Podle informací Pražského deníku probíhalo vstřícné jednání také s developerskou firmou Central Group, která bude stavět na části pozemků bývalého nákladového nádraží Parkovou čtvrť.

Vzhledem k tomu, že na přechodu „U Kozla“ přibude semafor, dá se zejména v prvních dnech po zavedení tohoto opatření očekávat, že se budou tvořit kolony. Praha 3 chce navíc jednat s magistrátem také o zastávce tramvaje, která je v ulici Jana Želivského o pár set metrů blíž křižovatce Ohrada. Biskupcova je totiž podle mluvčí Luňáčkové na špičce žebříčku nehodovosti v měřítku celé Prahy.

„Vyjednávání o budoucí podobě této ulice pro nás tímto vůbec nekončí, ba naopak. Doufáme, že se to Technické správě komunikací (TSK) po prázdninách konečně podaří rozhýbat. Chceme řešit právě i neuspokojivou situací například u zastávky Biskupcova, která je pro chodce opravdu nepříjemná,“ dodal radní Rut. Budoucí podoba zastávky Biskupcova se bude řešit také v pondělí na zasedání dopravní komise.