Na vycházce se tak účastníci dozví nejen, kde bývaly luxusní nevěstince, špeluňky a pajzly, ale i jak se žilo holkám na ulici i v bordelu.

Nejnižší třída střídá největší luxus

Naučná procházka začíná na bývalém Jánském náměstí, před kostelem sv. Šimona a Judy. Poté účastníci zamíří do ulice Elišky Krásnohorské. Tam totiž vynikala rusovlasá prostitutka a nymfomanka Jana. Více o jejím osudu prozradí vycházka.
Zmínit se musíme také o bývalé hospodě vedle Staronové synagogy, kde se nacházel v té době nejhorší pajzl židovské čtvrti.

Trasa vycházky vede i přes Širokou ulici, kde býval nákladně zařízený nevěstinec. Dnes tam stojí krásný secesní dům, jehož vchod zdobí postavy dvou krásných nahých dívek.
Také v Kaprově ulici existovalo v minulosti několik hříšných podniků. Průvodkyně prozradí, kolik dívek nabízely, jak byly staré, jaké byly ceny, nebo co to byl mastný kout.
Závěrem se účastníci vydají na rozhraní Josefova a Starého Města.

Batalion se stal inspirací pro film

Nálevna nejnižší třídy Batalion bývala v ulici U Radnice. Podnik byl tak známý, že o něm byl v roce 1937 natočený film. Hlavní roli představoval právník, kterého alkohol přivedl na samé dno.

Naopak nejluxusnějším hříšným domem byl Kauckého nevěstinec v Platnéřské ulici. Příběh tamní pracovnice Tonky Šibenice zachytil reportér Egon Erwin Kisch v povídce, která se stala předlohou prvního českého mluveného filmu v roce 1930. Mladou a krásnou prostitutku hrála jugoslávská miss Ita Rina ze Slovinska.

Salony lásky starého židovského ghettavycházka se uskuteční už tento pátek 7. dubna v 17.30 hodin,
cena vycházky je od 100 Kč
rezervace nutná na telefonním čísle 720 975 495 nebo na http://www.prahaneznama.cz/akce-a-udalosti/komentovane-vychazky-s-prahou-neznamou/
délka vycházky 1,5 až 2 hodiny
vycházka není vhodná pro vozíčkáře, pro kočárky a děti do 15 let
provádí Dana Kratochvílová
sraz účastníků za hotelem Prezident na rohu Dušní ulice (u kostela sv. Šimona a Judy)
příchozí se dozví, kde byla nejpustší špeluňka Dennice a kde luxusní nevěstinec U Friedmannů nebo jakou specialitu nabízel salon Aaron; účastníci také proniknou do tajů nevěstince jaký byl jeho denní režim, dozví se vše o pasákovi jeho povinnostech i jeho outfitu

Praha Neznámáje projekt Petra Rysky, který jej založil v roce 2013. V rámci jím organizovaných komentovaných procházek se tak zájemci vydávají za zajímavostmi metropole neznámá zákoutí hlavního města představuje na webu www.prahaneznama.cz facebookový profil Prahy Neznámé sleduje přes 87 tisíc fanoušků
 Nevšední průvodce Prahou 
Praha Neznámá vyšla také v knižní podobě
zájemci nejen o pražská zákoutí se v ní na 232 stránkách seznámí s devíti netradičními místy české metropole
vydala Grada

close Židovské město. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in