Do domu v ulici Zálesí vyjeli strážníci ve čtvrtek odpoledne. Přivolal je jeden z obyvatel, podle jehož slov žena, s níž jsou stále nějaké problémy, přitvrdila – a lidem ve svém okolí nyní hrozí, že je zabije.

Na místě pak hlídce městské policie vysvětlil, že vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy mířil do svého bytu a po vstupu do domu si přivolal výtah. Přiběhla k němu žena, která bydlí v přízemí, zle se na něj osopila a vyhrožovala mu smrtí. A dotyčná prý lidem ze svého okolí otravuje život dlouhodobě. Na lidi huláká, nadává jim a ničí společný majetek.

Křik se začal rozléhat chodbou i poté, co u označených dveří problémové ženy zazvonili strážníci. Záznam městské policie událost popisuje citlivě: „Z bytu vyšla starší paní, která začala na strážníky křičet, že jí někdo rozbil záchod, a ptala se strážníků, jestli neví, proč má toaletní mísu plnou exkrementů. Poté s křikem Zavřete ten poklop! zabouchla dveře.“

V té chvíli bylo jednak patrné to, že muž ze sousedství nepřeháněl, jednak bylo evidentní, že žena potřebuje pomoc. A to nikoli s vyčištěním své mísy, ale své duše. Nedá se ale říci, že by dotyčná na snahu řešit její stav čekala a přivítala ji s potěšením. Po obětovném zazvonění vystartovala ze dveří, vrhla se na strážníka a chytila ho pod krkem.

Zklidnit se ji podařilo až silou. „Za použití donucovacích prostředků“, jak se korektně říká. Záchranná služba pak ženu za asistence strážníků převezla do psychiatrické léčebny.