Do obchodního centra Zličín v Praze 9 byla přivolána hlídka městské policie ve čtvrtek večer. Oznámení bezpečnostní služby se týkalo agresivní ženy, která odmítala centrum opustit. Po příjezdu strážníci na lavici u východu našli ženu se středně velkým psem, která vulgárně pokřikovala a chovala se zmateně.

Po opakované výzvě předložila občanský průkaz a zdálo se, že se situace nakonec uklidní. Ale v okamžiku, kdy se strážníci zeptali, zda nepotřebuje nějakou pomoc, snesl se proud vulgarit i na jejich hlavy. Slovní výpady žena nakonec ještě podpořila plivancem přímo do oka jednoho ze strážníků.

Infekce jako zbraň

„Vzhledem k ženinu psychickému stavu přivolala hlídka záchrannou službu, která rozhodla o převozu do odborné péče a požádala strážníky o asistenci,“ řekla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová. „Jejího psa odvezla odchytová služba do trojského útulku,“ dodala mluvčí.

Celá věc by možná mohla vypadat jen jako jedna z mnoha běžných nepříjemností, kterým musí muži zákona dnes a denně čelit. Při komunikaci se záchranáři ale 32letá žena uvedla, že se léčí se žloutenkou. Policejní mluvčí v této souvislosti uvedla, že: „Infekční onemocnění často nakažení používají záměrně jako zbraň.“ Strážník se zasaženou sliznicí oka se musel podrobit lékařskému vyšetření a jeho zdravotní stav bude nadále sledován.