Zemanová uvedla, že funkci vedení petičního týmu přijala, aby podpořila svého manžela. "Chtěla bych svého muže podpořit jako manželka. Možná to zní trochu starosvětsky, ale já si to mohu dovolit, já jsem narozená už v minulém století. Já zastávám ten názor, že žena by měla následovat svého muže a měla by ho podporovat," řekla Zemanová před podpisem petičního archu.

Zároveň vyjádřila přesvědčení, že se Zeman ve funkci hlavy státu chová zodpovědně, jde mu o prosperitu země a je ochoten říkat i nepopulární věci. Zeman ve čtvrtek řekl, že jeho žena bude šéfkou volebního týmu. Podle výstupu z dnešní tiskové konference Zemanová zatím vede jen petiční akci svého manžela.

Kandidáti musí nasbírat alespoň 50 tisíc podpisů 

Veleba řekl, že podpisy pro Zemanovu nominaci budou pod vedením Zemanové shánět týmy, které nejspíš od konce května začnou objíždět zemi. Měly by být čtyři až pět. "Na konci května tohoto roku se do ulic všech českých měst nad 5000 obyvatel vydají sbory dobrovolníků, kteří objedou ČR, aby každému občanovi dali možnost se podepsat," řekl.

Se sběrem pomůže i SPO, která připraví vlastní týmy ze svých členů a sympatizantů. Petiční akci zahájí 2. května ve všech krajských městech. Za třetí rovinu shánění podpory pro Zemana označil jednotlivce, kteří nabízejí svou pomoc. Seznam míst, kde mohou lidé svůj podpis pod Zemanovu nominaci připojit, dnes petiční tým zveřejnil na webové stránce. Kandidáti na prezidenta musejí nasbírat alespoň 50.000 podpisů. Podle novely musí podporovatelé kandidátů na nominační petici připsat ke jménu číslo občanského průkazu či pasu. Změna má omezit možnost vyřazení kandidátů kvůli neuznaným podpisům.