Miloš Zeman se o novinářích často vyjadřuje nelichotivě. Pozornost vzbudila například loni v Pekingu jeho poznámka týkající se značného počtu přítomných novinářů v místnosti. Český prezident vyjádřil názor, že je v sále mnoho žurnalistů a bylo by prý dobré je "likvidovat", na což ruský prezident Vladimir Putin diplomaticky reagoval: "Není třeba likvidovat, ale snížit jejich počet, to ano."

Na pražské Václavské náměstí přišly v mrazivém počasí večer 26. února desítky lidí k soše svatého Václava zapálit svíčky u fotografie s portrétem slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka.
Češi uctili v Praze i Brně zavražděného novináře. "Šokovalo nás to," říkají

Vtipkování Zemana s Putinem

Tento Zemanův výrok v pondělí připomněl například místopředseda KDU-ČSL Marián Jurečka na twitteru: "Vtipkování Zemana s Putinem, že novináři by se měli likvidovat, dnes vidíme bohužel v praxi, když byl na Slovensku zavražděn investigativní reportér Ján Kuciak a jeho partnerka."
Ovčáček v pondělí na twitteru jen uvedl, že někteří politici a aktivisté zneužívají děsivou vraždu k politickému boji, jiné vyjádření ke Kuciakově úmrtí neposkytl. Sedmadvacetiletého investigativního novináře Jána Kuciaka zastřelil neznámý pachatel podle policie s největší pravděpodobností kvůli jeho práci.

Tomio Okamura.
Okamura se před poslanci ANO omluvil za výroky o Letech

Kauza kolem Fica? 

Kuciak se jako reportér zpravodajského portálu Aktuality.sk věnoval hlavně podezřením z daňových podvodů, které se týkaly i lidí označovaných za blízké vládní straně Směr-sociální demokracie premiéra Roberta Fica. Psal také o kontroverzním podnikateli Mariánu Kočnerovi, který ho prý zastrašoval.
V posledním období se Kuciak věnoval působení lidí blízkých italské mafii 'Ndrangheta na Slovensku a jejich vztahy s nynější Ficovou asistentkou Máriou Troškovou, napsal dnes list Sme. V pondělí jiný investigativní novinář Tom Nicholson hovořil o tom, že si s Kuciakem psal o podezřeních ohledně zneužívání peněz z evropských fondů pravděpodobně italskou mafií na východním Slovensku.

Senát. Ilustrační foto.
Hilšer chce kandidovat do Senátu na Žižkově, Fischer v Modřanech