Strážníci se nejprve museli dostat do bytu násilím, když zaslechli zvuky zápasu a volání o pomoc. Vyrazili dveře právě ve chvíli, kdy mladík škrtil svoji matku. Hlídka muži okamžitě nasadila pouta a napadená žena strážníkům uvedla, že má jen oděrky a nepotřebuje zavolat záchranku.

Napadení spolubydlících a mladé ženy 

Agresorem je její syn, který je uživatelem drog. Dokazovala to i na zemi odhozená stříkačka. Strážníci okamžitě na místo zavolali Policii ČR. Provedená dechová zkouška zjistila, že mladík je pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu. Muže pak odvezla záchranná služba na psychiatrické oddělení jedné z pražských nemocnic. Případem se zabývají policisté.

Nešlo ovšem o poslední případ napadení. Ještě během úterý strážníci řešili konflikt mezi spolubydlícími na Praze 6. Oba zraněné muže si převzala do své péče záchranka a Policie zjišťuje, co se vlastně stalo. Další případ se odehrál na Praze 7, kde kolemjdoucí upozornili na napadenou ženu. Ta údajně měla svého útočníka znát. Osmatřicetiletá žena byla navíc pod vlivem alkoholu a v krvi měla 2,32 promile.