Hrátky Zdravé 5 jsou pohádkovým příběhem o Evičce a Péťovi, kteří naleznou společně s partou Zdravé 5 cestu ke zdraví. Pásmo je protkané interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojují jako aktéři příběhu všechny děti. I ty nejmenší si otestují a obohatí své znalosti o potravinách a správném jídelníčku. Chytlavá písnička „Jídlo je přítel" děti příběhem provází a vtipný text doplňuje hravou a zábavnou atmosféru.

Každé dítě hraje v příběhu svou roli

Každá mateřská škola získá na konci programu plakát s výživovým talířem a obrázkem dětského těla, který znázorňuje vliv určitých potravin na jednotlivé jeho části a orgány. Hudbu i text písničky „Jídlo je přítel" lze stahovat na www.zdrava5.cz v sekci Pro školy/Výukové materiály.

„Pro aktivní mateřské školy jsme připravili jedinečnou sadu pomůcek k nacvičení divadelního představení „Dva stolky ze školky" s tematikou správné výživy na besídku pro rodiče. Sada obsahuje scénář a manuál k nacvičení divadélka, CD s hlasem vypravěče provázejícím příběhem, kostýmy a rekvizity pro děti. Každé dítě hraje v příběhu o Evičce a Péťovi svoji roli," vysvětluje novinky v projektu Eva Nepokojová, koordinátorka Zdravé 5.

Porota vybere 25 nejlepších videí

Soutěž je určena pro mateřské školy, které projdou programem Hrátky Zdravé 5. Úkolem dětí je poté nacvičit na úryvek v podobě dvou slok písničky „Jídlo je přítel" krátkou scénku ztvárňující příběh Evičky a Péti.

Paní učitelka děti natočí například prostřednictvím mobilního telefonu a toto video nahraje dle instrukcí na webu Zdravé 5 nejpozději do 20. září 2017. Porota Zdravá 5 vybere 25 nejlepších videí, které získají sadu originálních rekvizit pro přípravu představení na vánoční besídku.