Primátor zároveň nevidí aktuálně smysl ve vyhlášení nouzového stavu. „Nouzový stav nedává v tuto chvíli smysl. Umožňoval by zavést navíc jen opatření, která stejně nikdo nebude vymáhat, a tak se nebudou dodržovat. Mimo jiné také proto, že je vláda Andreje Babiše nebude schopna vysvětlit občanům,“ uvedl Hřib.

Město nabídlo pomoc přetíženým moravským nemocnicím. Hřib už o tom mluvil s hejtmany moravských krajů. „Praha může zajistit hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do Prahy. Nechal jsem připravit do pohotovostního režimu speciální vůz pražské záchranky Fénix, který převeze najednou až 12 pacientů na kyslíku,“ prozradil primátor Pražskému deníku.

Odpoledne vedení města svolalo mimořádnou tiskovou konferenci, na které apelovalo na solidaritu a ochotu lidí očkovat se. Na ní potvrdil připravenost speciálu Fénix i ředitel pražské záchranky Petr Kolouch.

I on vyzval Pražany a Pražanky k očkování. Přidal se také přednosta kliniky anesteziologie a resuscitace Fakultní nemocnice Královské Vinohrady František Duška. „Je pro nás těžší a těžší poskytovat péči pacientům s covid-19, kteří mají těžký průběh. Zajděte si na třetí dávku očkování,“ vyzval.

V Praze žije nyní 209 tisíc lidí, kteří splňují podmínky, aby mohli do konce roku dostat třetí dávku vakcíny. Hlavně k nim pak směřoval apel na návštěvu očkovacího místa. Podle koordinátora očkování Martina Ježka není třeba přetěžovat dvě nejznámější místa, kde se očkuje bez registrace na Hlavním nádraží a v obchodním centru Westfield Chodov, protože očkovacích míst bez registrace je v Praze šestnáct.