"Už 4 roky je tento největší státní poklad ukrytý zraku veřejnosti. A to je škoda. Jako jeden ze sedmi klíčníků proto navrhuji vystavení klenotů. Naše oddělení protokolu už se snaží s Hradem domluvit na možné schůzce," napsal primátor na sociální síť.

Zda ale Pražský hrad výstavu připravuje, se nepodařilo ověřit. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na dotazy Pražského deníku nereagoval, k situaci dosud mlčí i protokolární odbor.

Kromě Hřiba jsou držiteli klíčů ke klenotům ještě prezident republiky, předseda vlády, arcibiskup pražský a primas český, předseda Senátu, předseda Poslanecké sněmovny a probošt Metropolitní kapituly u Svatého Víta. 

Korunovační klenoty jsou uloženy v Korunní komoře katedrály svatého Víta. Odemknout ji musí všech sedm klíčů. 

Tradice velí klenoty vystavovat pouze na českém území a pouze při mimořádných příležitostech. Naposledy se klenoty vystavovaly před čtyřmi lety, čehož se Hřib krátce po svém zvolení zúčastnil.

Jak uvádí Pražský hrad na svém webu, za celé 20. století mohli lidé vidět svatováclavskou korunu, královské jablko a žezlo a korunovační plášť pouze devětkrát. V tomto století se klenoty vystavovaly pětkrát, vždy ve Starém královském paláci Pražského hradu, ve Vladislavském sále a v Karlově síni. Příležitostí byl třeba nástup prezidentů Václava Klause a Miloše Zemana a 100. výročí vzniku Československa.

Rozruch u klenotů způsobil 9. května 2013 prezident Miloš Zeman svým projevem, při kterém připomínal opilce. Pražský hrad trapas vysvětlil tím, že je na vině viróza. Politička Miroslava Němcová (ODS), která tehdy z funkce předsedkyně Poslanecké sněmovny patřila mezi sedmero klíčníků, ale po roce a půl v pořadu DVTV otevřeně přiznala, že byl prezident opilý. Den předtím se Zeman totiž účastnil oslav konce druhé světové války na ruské ambasádě.