„To, že se staráme o obecní byty, neprodáváme je a nenecháváme prázdné chátrat, jako tomu bylo za minulých vedení, nám umožňuje realizovat smysluplnou sociální politiku. Můžeme také pomáhat s bydlením těm, kteří to skutečně potřebují. Díky tomu také žádné dítě z Prahy 7 nebydlí v nevhodném prostředí ubytoven,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Jen v letošním roce sedmá městské část opravila a pronajala 15 bytů. Nyní za pomoci dotace hl. m. Prahy zrekonstruuje dalších devět. „Rekonstruovat budeme také staticky narušený a v roce 2013 vystěhovaný bytový dům Dobrovského 19, kde bude celkem 15 bytů. Z celkového počtu 630 obecních bytů tak zůstane jen 11, které čekají rozsáhlejší opravy. Jedná se o byty v domech, kde se připravují rekonstrukce páteřních sítí,“ doplnil místostarosta Kamil Vavřinec Mareš.

Obsazování bytů je patrné i na postupném zvyšování příjmů z pronájmů, které se meziročně drží na úrovni tří až čtyř procent. Na rekonstrukci bytového domu Dobrovského 19 získala Praha 7 dotaci hl. m. Prahy ve výši 28,9 milionů korun.

V letošním roce se městské části podařilo dotáhnout do úspěšného konce také likvidaci státního Bytového podniku, která se táhla přes dvacet pět let. Výsledkem je, že Praha 7 získala velký bytový dům za asi sto milionů korun na adrese Milady Horákové 84.

Další rozšíření bytového fondu Praha 7 připravuje formou půdních vestaveb, kdy je připraven projekt na šest bytů. U dvou jednotek již bylo také vydáno stavební povolení a další jsou těsně před jeho vydáním.