Při prvním kole tehdy do volební místnosti mezi novináře pronikla ukrajinská aktivistka hnutí Femen Anželina Diašová, když prezident vstoupil dovnitř, vyskočila - už bez košile - z hloučku novinářů a přiběhla k Zemanovi. Na odhaleném poprsí měla napsáno „Zeman, Putin's slut“ (Zeman, Putinova děvka) a stejné heslo křičela, než ji ochranka zneškodnila.

„Doufám, že tentokrát nebudeme mít kulturní vložku jako minule,“ prohlásil v dobré náladě před volební komisí teď v pátek. Se členy laškoval a ptal se, do kdy mu platí občanský průkaz. Když mu bylo odpovězeno, že až do roku 2053, řekl: „Ježišmarja!“

Zástupci médií nyní byli v rohu za bariérou ze židlí a pod dohledem bodyguarda. Novináři se nedaleko metra Lužiny začali srocovat už po poledni. Všichni pak museli projít důkladnou osobní prohlídkou. V okolí základní školy i uvnitř hlídkovali policisté a v místnosti byli celkem čtyři členové prezidentovy ochranné služby, kteří komunikovali vysílačkami. Na záběrech kamer to vypadalo jako natáčení akčního filmu.

„Volby jsou svátek demokracie,“ prohlásil prezident, když odevzdával lístek do urny. „Kdo neslaví, nejde k volbám. Škoda,“ dodal Zeman. V krátkém rozhovoru pro Českou televizi se vyjádřil k tomu, proč je účast v komunálních volbách tradičně vyšší než při ostatních hlasováních.

„Na prvním místě, komu lidé věří, jsou starostové, na druhém místě jsou hejtmani, na třetím poslanci, na čtvrtém senátoři. Prezident je samozřejmě první, ale to je výjimka,“ usmál se Zeman. Vesele vypadal i jeho mluvčí Jiří Ovčáček za zády. „Práci Senátu zhohdnotit nedokážu, ale protože jsem rozený optimista, chci věřit, že třetina nových senátorů tam vnese novou krev a novou pracovitost,“ dodal.

Pak si ještě stihl rýpnout do Českého rozhlasu, nejprve nepřímo zaútočil na berlínského zpravodaje Pavla Poláka, jenž nedávno zveřejnil nepodloženou informaci o počtu členů lékařského doprovodu prezidenta při cestě do Německa. Vedení rozhlasu se pak muselo omluvit. Nakonec Zeman po rozoloučení už poněkud naštvaně směrem k redaktorce prohlásil: „Zavřete tu pusu. Když jí máte otevřenou, nesluší vám to.“