close Dara Rolins u soudu. zoom_in

Pondělí

Dara Rolins dostala podmínku

S podmínkou za podíl na smrtelné dopravní nehodě odešla v pondělí od Obvodního soudu pro Prahu 2 zpěvačka Dara Rolins. Obžalované, která v jednací síni vystupovala pod svým skutečným jménem Darina Rolincová, vyměřil senát za usmrcení z nedbalosti trest v trvání dvou let a dvou měsíců s podmíněným odkladem na tříletou zkušební dobu. Součástí verdiktu, který zatím není pravomocný a lze proti němu podat odvolání, je rovněž usnesení o náhradě milionové škody.

> Za smrt řidiče skútru dostala Dara Rolins podmínku. A má platit

close Aktivisté vyzývali Pražany k záchraně lázní Kyselka zoom_in

Úterý

Aktivisté bránili Kyselku

Malý hlouček aktivistů dnes odpoledne rozvířil dění na Mariánském náměstí. Někteří z nich na sobě měli kostýmy a předváděli i jakési improvizované pouliční divadlo. Jeden z mladíků mířil puškou na slečnu, která byla oblečena pouze ve spodním prádle. „Jsem nahá a bezbranná," zpívala spoře oděná dívka. Symbolicky tak předváděla chátrající lázně Kyselka nedaleko Karlových Varů.

> Aktivisté vyzývali Pražany k záchraně lázní Kyselka

close Zpěvačka Iveta Bartošová. zoom_in


Ivetu Bartošovou ohrožoval fanoušek

Zpěvačku Ivetu Bartošovou měl u jejího domu v Praze - Uhříněvsi v úterý večer ohrožovat fanatický obdivovatel. Byl tak neodbytný, že u incidentu musela zasahovat policie.

> U domu popové zpěvačky Ivety Bartošové zasahovala policie

close Hnutí Středočeši2012.cz - Berill Mascheková zoom_in Středa

Berill Mascheková okouzlovala novináře

Dva tisíce pracovních míst zmizely kvůli chování vedení Středočeského kraje po uvěznění hejtmana Davida Ratha podezřelého z korupce. Včera to při představení své kandidatury do krajského zastupitelstva řekla novinářům někdejší mluvčí hejtmanství Berill Mascheková, která se stala jedničkou kandidátky nově vzniklého Hnutí Středočeši2012.cz.

> Tato krásná dáma chce být hejtmankou. Podívejte se!

close Americká kapela Foo Fighters vystoupila 15. srpna v pražské O2 Areně. zoom_in Čtvrtek

V Praze se představila kapela Foo Fighters

„Nevím, proč jsme čekali tak dlouho, ale příště tak dlouho čekat nebudeme." Těmito slovy Dave Grohl, bývalý bubeník grungeové legendy počátku 90. let (ale v rámci žánru počátku věků) Nirvany, okomentoval při středečním koncertě Foo Fighters v pražské O2 areně návrat kapely po závěrečné děkovačce na scénu. Bylo to symbolické. Foo Fighters totiž Grohl založil pod vlivem náhle zkončivšího Kurta Cobaina v roce 1994 jako projekt na zkoušku. 

> Bezvadní Foo Fighters! V Praze představili nové album i své děti

close RING VOLNÝ. Budova magistrátu v Jungmannově ulici byla svědkem fyzického útoku na úřednici. zoom_in Pátek

Malé městské části v ohrožení

Možný zánik občanských aktivit a angažovanosti, růst nezájmu o dění v nejbližším okolí, likvidace místních spolků, a podobně. Na druhé straně snaha o nesmyslnou a ekonomicky neopodstatněnou centralizaci. Tak nahlížejí starostové tak zvaných „malých městských částí" na zatím teoretický záměr magistrátu přičlenit jejich radnice ke dvaadvaceti větším, a tím ušetřit peníze. Pro pětatřicet zatím samostatných radnic by to de facto znamenalo zánik.

> Zaniknou malé městské části? Dozvíme se to už v říjnu

close Prague Pride 2012 zoom_in Sobota

Sledovali jsme pochod homosexuálů

Několik minut po třetí hodině odpolední dorazili v sobotu poslední účastníci pochodu festivalu Prague Pride do svého cíle, na Střelecký ostrov. Průvod pak pokračoval hudebním koncertem několika účinkujících. V dopoledních hodinách proti akci protestovalo několik desítek konzervativců. Naši zpravodajové sledovali dění on-line.

> Prague Pride živě! Sledovali jsme pochod homosexuálů on-line

close Ilustrační foto. zoom_in Neděle

Smutná smrt řidičky

Při srážce dvou osobních aut zemřela v neděli odpoledne v Plzeňské ulici v Praze 5 osmačtyřicetiletá řidička jednoho z nich. Sdělil to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

> V Praze Motole zemřela při dopravní nehodě řidička