U pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici se včera ráno uskutečnil pietní akt při příležitosti 65. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastnil se ho i prezident republiky Václav Klaus. I proto akci provázela mimořádná bezpečnostní opatření. Mimo jiné více než hodinové uzavření Resslovy uice, která je jednou z hlavních dopravních tepen v centru města.

Zákaz i pro sanitky

Policejními zátarasy neprojela ani sanitka rychlé zdravotnické služby mířící do nemocnice na Karlově náměstí. U Tančícího domu ji dopravní hlídka poslala objížďkou přes Rašínovo nábřeží. „Je jedno, jestli vyjede Resslovou ulicí nebo po nábřeží. Stejně by ale neprojela, protože jsou zde zátarasy,“ řekl jeden z policistů. Ty se ovšem daly lehce odsunout a auto mohlo projet.

„Nevím o žádné sanitce, ale kdyby se jednalo o vážný případ, protáhli bychom ji pravým jízdním pruhem, který byl relativně volný,“ ujistil Deník velitel zásahu Václav Dbalý.

Problémy měla včera dopoledne i městská hromadná doprava. Asi nejvíce postižena byla autobusová linka 176, jezdící z Karlova náměstí na Strahov. Výrazné zpoždění mívá i za běžných podmínek, včera se místo 15 minut jelo tři čtvrtě hodiny. „Naštěstí je ta výluka jen hodinová, ale studenti ze strahovských kolejí stejně nadávali,“ řekl jeden z řidičů autobusové linky.

Zátarasy začaly z Resslovy ulice mizet těsně před tři čtvrtě na jedenáct. Za několik minut byla třída průjezdná a dopravní situace v centru metropole se začala pomalu dostávat do své běžné podoby.