Zastupitelé se znovu hádali
Opozicí vyvolané mimořádné jednání zastupitelstva provázely dlouhé hádky mezi primátorem Zdeňkem Hřibem a politiky opozičních ODS a ANO. Těm primátor vyčetl podporu vládního kompenzačního bonusu pro podnikatele, který dopadá i na rozpočty obcí. „Jako vyjednávač selháváte. Pokud neumíte být neosobní, nechte to dělat někoho jiného,“ vzkázal Hřibovi v souvislosti s „licitováním o státní peníze“ zastupitel ODS a starosta Běchovic Ondřej Martan. Řádné zastupitelstvo se znovu sejde příští čtvrtek

Desítka podpoří sousedské akce
Radnice Prahy 10 rozdělí přes tři čtvrtě milionu korun spolkům či jednotlivcům, kteří chystají malé kulturní a komunitní akce či drobné úpravy veřejného prostoru. Porota složená z místních politiků vybrala v rámci letošního ročníku soutěže „Zásobník projektů“ pětadvacet uchazečů. Finanční příspěvek v maximální výši 50 tisíc korun získaly ekologické i umělecké počiny nebo nápady na tvorbu outdoorových prvků. 

Zájem o třídění kovů prudce vzrostl
Poloautomatická linka na třídění kovového odpadu v areálu Pod Šancemi zpracovala během prvního roku provozu 487 tun plechovek, konzerv a podobných obalů. Třídicí linka Pražských služeb separuje železné a neželezné kovy pomocí permanentního magnetu, který zachycuje železné obaly. Na konci linky je odpad nabalíkován lisem. Šedých kontejnerů na kovový odpad přibylo v metropoli meziročně 370.