Radní se sešli po půl dvanácté, nedokázali se ale shodnout na programu schůze. Ten schválili až kolem 14:45 hodin. Opozice požadovala zařadit prověření IT zakázek. Podle lídrů pražské ODS a ANO jsou totiž lidé zapojeni do kauzy Dozimetr namočeni do předražených IT zakázek, které se na magistrátu schvalovaly.

„Jedná se o podnikatele Pavla Dovhomilju a Maroše Jančoviče. Tady šly dvě větve směrem k lidem, kteří byli zapojeni do kauzy,“ prohlásil Ondřej Prokop (ANO). Téma neprůhledných IT zakázek se řeší už od dob vlády primátorky Adriany Krnáčové (ANO).

„Jsou tady velké pochybnosti, dodavatelé systémů pro Prahu jsou osoby obviněné v kauze. Problémy už tady byly dříve při běžných zakázkách, dodnes jsem nedostal odpovědi ke 43 zakázkám,“ řekl Tomáš Portlík (ODS), zastupitel a starosta Prahy 9.

Investigativní novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta.
Novinář Kmenta: Udivuje mě, jak STAN mohl obalamutit šibal, jako je Redl

Nařčením se bránil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „My v IT ušetříme 145 milionů korun ročně, to je rozdíl oproti tomu, kdy tady vládlo ANO. My děláme otevřené soutěže, někdy to vyhraje firma, která nám přijde jako nesympatická, na základě toho ji ale nemůžeme vyřadit,“ řekl primátor.

Mimořádné zastupitelstvo svolali na základě podpisů nejméně třetiny členů sboru opoziční ANO a ODS. Chtějí opět probírat situaci kolem DPP, kterou již na posledním řádném jednání 16. června zastupitelé řešili mnoho hodin. Policie kvůli údajné korupci v podniku obvinila teď již bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka, podnikatele Michala Redla a další. Na program opozice navrhla také otázku středních škol, ve kterých je podle ní nedostatečná kapacita a město by to mělo řešit.