Žádost, která byla včera na radnici podána, podepsala potřebná třetina členů zastupitelstva. Proto je starosta páté městské části Milan Jančík (ODS) ze zákona povinen do 15 dnů schůzi svolat. A že nepůjde o klidné jednání, dokazuje i navržený program: „Mělo by se hlasovat o důvěře starostovi,“ informoval včera zastupitel a hlavní Jančíkův kritik Ondřej Gál (ODS).

Kromě tohoto bodu by se zastupitelé měli zabývat projednáním auditu hospodaření za rok 2006. Podle kuloárních informací prý audit objevil několikamilionové nesrovnalosti v hospodaření.

Dále chce opozice otevřít otázky cenzury informací ze strany tajemníka a úřadu a styl komunikace starosty a rady se zastupiteli, pozdní odpovídání a ignorace interpelací.

Zda mají zastupitelé se svým programem šanci uspět, Gál nehodnotil. „Dva týdny jsou poměrně dlouhá doba, nikdo neví, co se během ní odehraje. Třeba ti, kteří starostu dnes podporují, změní názor,“ podotkl pouze.

Starosta odpočívá

Sám starosta věc nekomentoval. „Až do středy příštího týdne je na dovolené. Já mohu pouze potvrdit, že zastupitelstvo svoláme,“ sdělil tiskový mluvčí radnice Jan Šlajs. Zároveň zdůraznil, že na červen stejně bylo plánováno řádné zasedání. Na otázku, proč ale v dubnu ani květnu schůze nebyla, přestože je v městské části zvykem svolávat zastupitelstva každý měsíc, odpověděl, že otázka je zavádějící.

Ani svoláním zastupitelstva ale opozice nemá vyhráno. „Samozřejmě se může stát, že se nedostaví dostatečný počet členů, abychom byli usnášení schopní, nebo že nám neschválí program. Jak znám starostu, ani bych se nedivil. Ale jak jsem řekl, dva týdny jsou dlouhá doba,“ podotkl Gál.