„Vzdala jsem se pozice radní na Praze 1, abych zvládla všechny své funkce s plným nasazením. Věnuji se teď hlavně magistrátním věcem," řekla Janderová ve své kandidátské řeči. Na středečním jednání kontrolního výboru uvedla, že jako místopředsedkyně není za svou práci pro výbor placená

Hudeček, který v minulosti kandidoval na předsedu výboru, z něj odstoupil, protože nebyl ani na jednom z dosavadních zasedání. Nahradil jej Prchal. Do výboru byl zvolen také Jiří Hrabák (TOP 09), protože výbor má mít podle zákona lichý počet členů a dosud jich měl osm. Hudeček se poté nechal zvolit do výboru pro bezpečnost.

Předsedu volilo zastupitelstvo pětkrát. Při minulé volbě na únorovém zastupitelstvu kandidovali kromě Janderové Hudeček a Michálek. V předchozích se o post ucházeli ještě zastupitel ODS Filip Humplík a Mikuláš Ferjenčík z Pirátů. Padl také návrh na to, aby se ve vedení výboru zastupitelé v průběhu volebního období prostřídali.

Kontrolní výbor muselo zastupitelstvo na svém ustavujícím zasedání založit ze zákona. Post předsedy obvykle zastává člen nejsilnější z opozičních stran. Celkem má zastupitelstvo 11 výborů, kromě kontrolního jsou předsedy vždy členové vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN).