Dosavadnímu nájemci, společnosti Archetyp, uplyne nájemní smlouva na konci roku. Městská část proto vypsala výběrové řízení, ze kterého jako vítěz vyšla firma World Production. „Chceme, aby farmářské trhy na Jiřáku úspěšně pokračovaly jako doposavad a aby lidem nabídly ještě lepší sortiment a nové služby, které trhy oživí a zvýší jejich atraktivitu," oznámil minulý týden místostarosta Alexander Bellu (ODS).

Výherce soutěže prý nesplnil podmínky

Ozvaly se ale hlasy, které s rozhodnutím nesouhlasí. Opoziční Strana zelených tvrdí, že výherce soutěže nesplnil podmínky a měl být vyloučen. „Ještě je čas zatáhnout za záchrannou brzdu. Není přece možné dát jedny z nejúspěšnějších farmářských trhů v republice všanc firmě bez historie a zkušeností," tvrdí zastupitel Ondřej Rut (ŽnS).

Proti výběru je i Archetyp, který v Praze 3 působí od roku 2010, a který mimo jiné provozuje farmářské trhy na vltavské náplavce. Podle majitele Jiřího Sedláčka radnice vybrala firmu „bez podnikatelské minulosti". Archetyp platil měsíční nájemné 100 tisíc korun. Tato částka má zůstat i v případě nové nájemní smlouvy.

Čtěte také: Praha souhlasila s vrácením pozemku u stadionu Ďolíček