Jeden ze zastupitelů čestným prohlášením svůj podpis ze žádosti o svolání schůze odvolal. Ke svolání jednání jsou třeba podpisy nejméně třetiny všech zastupitelů, což je v případě Prahy 5 patnáct členů. Podle prohlášení klubu Strany zelených byl ovšem na zastupitele Bohumila Dvořáka (ČSSD) vyvinut nátlak, aby svůj podpis odvolal. „Považujeme to za projev politické arogance, proti kterému budeme nekompromisně postupovat,“ uvedli ve svém prohlášení.

Sám Dvořák přiznal, že svůj souhlas stáhl. „Nechci to v tuto chvíli nijak komentovat ani se přiklánět na jednu ze stran. Obvykle ovšem názory ze dne na den neměním,“ řekl včera Deníku.

Řádné jednání zastupitelstva je naplánováno na 6. prosince. „Pokusíme se dostat některé body z programu mimořádného jednání právě na řádné zasedání,“ uvedl předseda kontrolního výboru Ondřej Velek (SZ). Na jednání mimořádného zasedání bylo navrženo například zrušení záměru vyměnit pozemek v Jinonicích za hotel ve Špindlerově Mlýně, ukončení smluvního vztahu se společností Geosan Alfa, který má pronajatou historickou osadu Buďánka nebo vypořádání vztahů se společností Agentura Praha 5, která pro radnici vybírala dlužné nájemné.