Podle vedení této firmy se jednalo o spolehlivého pracovníka. „S naší společností spolupracoval jen krátkou dobu, ale jednalo se o naprosto bezproblémového chlapa, který neměl na magistrátu žádný záznam,“ řekl Deníku ředitel taxislužby AAA Jiří Kvasnička. „V posledních dnech nebyl na dispečinku hlášen, myslím si, že měl nějaké psychické problémy, které se stupňovaly, až to vybuchlo,“ dodal Kvasnička.

Jednou podezřelý

V minulosti byl jednou prověřován policií pro podezření ze spáchání majetkové trestné činnosti. Kriminalisté stále prověřují motivy jeho jednání,“ sdělil policejní mluvčí Ladislav Bernášek. „Zároveň je nařízena soudní pitva, která by měla prokázat, nebo vyloučit případné ovlivnění návykovými látkami,“ pokračoval mluvčí. „Podrobné ohledání místa činu, vyhodnocení zajištěných stop a všech zatím známých okolností a svědeckých výpovědí prokázalo, že třicetiletý muž skutečně naplnil skutkovou podstatu trestného činu vraždy ve stadiu pokusu,“ řekl Deníku Bernášek.

Ukázalo se, že kulka, která zasáhla policejní auto, nebyla vystřelena z pistole útočníka, ale z jedné z policejních pistolí a její dráha směřovala z auta ven, nikoli naopak. Přesto policisté postupovali oprávněně. „Ve chvíli, kdy muž výzvy neuposlechl, namířil zbraň na policisty a snažil se vystřelit, použili zbraně policisté,“ řekl mluvčí.

Oba městští strážníci byli včera propuštěni do domácího ošetřování. „Za oběma pevně stojím, chovali se profesionálně a i ve stresové situaci mysleli na to, aby unáhlenou střelbou neohrozili přihlížející občany,“ odpověděl náměstek Ludvík Klema na dotaz, proč nevystřelil na útočníka druhý ozbrojený strážník.

„Vedení města a městské policie nyní hodnotí, zda nebude vhodné výcvik doplnit o některé prvky v taktice technické přípravy, které by strážníky připravily na tak nestandardní situace, jako byla ta nedělní,“ doplnil Klema.

Jak toto doplnění bude konkrétně vypadat, bude podle náměstka primátora Rudolfa Blažka jasné v několika následujících dnech.