Stávající smlouva na poskytovatele mobiliáře vypršela na konci letošního června a hlavní město ji neprodloužilo. Nové prvky si vyžádají 689 milionů korun, instalovat se budou dva roky. Smlouvu s dodavatelem uzavírá městská společnost Technologie hlavního města Prahy, která také připravovala výběrové řízení a zajistí kompletní inženýring a instalaci nového mobiliáře vlastními silami. Konkrétní podobu dodávaných prvků určila mezinárodní designerská soutěž v roce 2016.

„Výměna starých zastávkových přístřešků začne už letos v listopadu. Dojde i k omezení vizuálního smogu na dalších zařízeních v našich ulicích,“ říká primátor Zdeněk Hřib.

„Jedná se o dovršení procesu obnovy městského mobiliáře poté, co jsme před dvěma lety stáli před téměř neřešitelným úkolem, jak ze dne na den nahradit všechny zastávky ve městě. Obnova, kterou zajistí městská společnost, bude pozvolná a postupně bude vyměněn kus za kus. Nebude tedy nutné rozkopat celou Prahu a řešit, že by najednou v celé Praze na cestující na zastávkách pršelo nebo na nich nemohli čekat či nastupovat. Město bude mít nadále ve vlastnictví celou síť zastávek a bude jen na něm, jak se bude chovat v rámci jejich obchodního využití,“ uvedl radní pro oblast nakládání s majetkem Jan Chabr. 

„Zastávka veřejné dopravy je důležitým prvkem ve veřejném prostoru, který neodmyslitelně patří k MHD. Ať už se jedná o dopravní stavbu nebo zastávku, vždy musíme myslet na to, aby výsledek vypadal pěkně a zapadal do svého okolí. Jsem rád, že se našla cesta, jak zastávky MHD vybavit moderními přístřešky," doplnil náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.