Potvrdil to Milan Strádal z kladenského územního odboru středočeských hasičů, pod který jsou Roztoky začleněny. „Místo a téma taktického cvičení bylo zvoleno z důvodu zvýšeného nárůstu používání přívozu turisty i místními obyvateli,“ vysvětlil.

Scénář cvičení počítal s poruchou motoru převozního plavidla upoutaného v korytě řeky na vodicím laně. Přivolaní hasiči pak jednak museli převézt dvě ženy a dítě člunem na břeh, jednak vyřešit technické problémy. A nestačilo jen položit na hladinu norné stěny, které měly zabránit fiktivnímu úniku oleje! Vlečení převozního prámu za člunem ke břehu nebyla legrace. „I pro zkušené hasiče bylo ovládání lodi v proudu řeky složitější, než se původně předpokládalo,“ mohl konstatovat hasič Jaroslav Růžička, který zásah dokumentoval.

Složité manévrování při vlečení těžkých břemen chce prostě cvik. Zkušenost ale není potřebná jen pro posádku na lodi. Důležitá je i po tým na břehu. Liché jsou totiž předpoklady, že stačí zatáhnout a plout. Kdepak! Boj s vodou není snadný. Jakmile se ale vlečený převoz podařilo dostat z hlavního proudu řeky, bylo vyhráno.