Zpět k obvodnímu soudu Prahy 5 dnes vrátil Městský soud k projednání žalobu nájemníků domu v Zubatého ulici 1, kteří se s novým vlastníkem společností Denika Real 2000 a radnicí páté městské části přou o vlastnictví tohoto domu.

Podle nájemníků totiž není kupní smlouva platná, protože výběrové řízení neproběhlo správně.

V roce 2004 prodala radnice bytový dům společnosti Denika, která nabídla pouze o dvě stě tisíc korun více než nájemníci, tedy 33,5 milionu korun. Nájemníci založili občanské sdružení a střídavě se soudí jak s městskou částí, tak se společností Denika Real.

„Podle městského souduneproběhlo dokazování při prvoinstančním projednávání dostačující pro konečné rozhodnutí. Máme tedy šanci, že po zářijovém zamítnutí žaloby ještě spor vyhrajeme,“ uvedl právní zástupce nájemníků Karol Hrádela.

Naděje pro nájemníky

Jeho nadšení sdílejí i samotní nájemníci: „Svitla nám naděje, že by se mohlo konečně dít něco pozitivního. Snad tím už skončil tradiční postup soudu, že jsme uvnitř pět minut a soud naši žalobu neuzná,“ sdělila Deníku nájemnice Marie Hrušková.

Právní zástupkyně společnosti Denika Real 2000 Barbora Husáková odmítla rozsudek komentovat: „K případu Zubatého 1 se nebudeme vyjadřovat.“